Przedmiotem warsztatów jest Energia Twórcza Jednostki, jej indywidualny, przez co unikalny potencjał. Rysować potrafi bowiem każdy i każdy może czerpać z tego procesu oraz osiągniętych efektów satysfakcję.

Od zarania dziejów człowiek poszukiwał sposobów na pozostawienie po sobie śladu oraz wyrażenie swojej indywidualności. Mistrzowie prehistoryczni na ścianach jaskiń dokonywali zapisów otaczającego ich świat. Posługiwali się technikami rysunkowymi, jak i pierwszymi działaniami graficznymi, gdzie funkcję matrycy sprawowała dłoń twórcy.

Proces kreowania obrazu od zawsze wydawał się odbiorcom procesem poniekąd mistycznym. Zarezerwowanym tylko dla wybranych, w których tkwił potencjał twórczy.
Sposób tworzenia dzieła był dla widza od zawsze niedostępny, mógł on jedynie podziwiać w galerii gotowe efekty pracy artysty.

Warsztaty umożliwiają poznanie grafiki artystycznej „od kuchni”, gdzie każdy może w tym swoistym laboratorium nie tylko podejrzeć proces twórczy, ale również stać się jego czynnym uczestnikiem.

Warsztaty mają na celu:
- uwolnienie twórczego potencjału uczestników
- zwiększenie świadomości twórczej pod hasłem „Rysować każdy może”
- wykonanie przez uczestników matryc graficznych w technice druku płaskiego za pomocą gestu rysunkowego
- wydruk barwny, indywidualnie przygotowanych przez uczestników wzorów na papierze oraz Eco torbach (odbitki oraz torby staną się własnością autora).

Technika graficzna:
- Druk płaski- Kitchen Litografii. Technika o charakterze alternatywnym gdzie matrycę kamienną zastępuje folia aluminiowa. Rysunek wykonywany jest za pomocą tłustych kredek lub markerów. Medium trawiące powierzchnię matrycy stanowi Coca-cola, nadającą jej właściwość przyjmowania farby w obszarze zarysowanym.

Warsztaty zawierać będą pokaz poprawnego wykonania matrycy graficznej, jej spreparowania oraz finalnego druku przygotowanego obrazu.

Edycja (pole do usunięcia)
3. ŚFN [ styczeń 2019 ]
Typ wydarzenia
Stanowisko pokazowe
Obszar
Przedmiot