Groznawca, prywatnie miłośnik anime, cyberpunku oraz filozofii hermeneutycznej. Aktywny członek towarzystw Utopian Studies Society oraz Society for Utopian Studies, sygnatariusz The Declaration on Research Assessment (DORA).
Autor książek „Świat pęknięty. O poemach naiwnych Czesława Miłosza” (Warszawa 2013), „Ratunkiem jest tylko poezja. Baudrillard – teoria – literatura” (Warszawa 2015) oraz „Hermeneutyka gier wideo. Interpretacja – immersja – utopia” (Warszawa 2018). W 2019 otrzymał stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Podczas studiów doktoranckich uczestniczył w paryskim Programie Teorii Krytycznej.
Jego badania hermeneutyczne i postfenomenologiczne można umieścić na przecięciu teorii literatury, studiów nad grami i studiów utopijnych. Wśród jego głównych zainteresowań znajdują się krytycznie zorientowane gry wideo, teoria literatury i filozofia technologii. W pracy naukowej skupia się na kwestiach reprezentacji, symulakrów, quasi-obiektów i krytyki kapitalizmu na podstawie hermeneutycznych lektur gier i literatury. Jego najnowsze badania dotyczą mediacji władzy i kontroli w grach cyfrowych.
W 2022 otrzymał grant OPUS Narodowego Centrum Nauki na „Mapowanie biopolityki gier”.