Jesteś tutaj

4. ŚFN KATOWICE: ruszył nabór wystawców

4 czerwca wystartował nabór zgłoszeń do programu 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (25–27 stycznia 2020 r.). Do prezentowania swoich dokonań, pasji i zainteresowań zapraszamy wszystkich nauczycieli akademickich, pracowników nauki, opiekunów i członków kół naukowych oraz aktywnych naukowo i kulturalnie studentów i doktorantów. Propozycje aktywności naukowych można nadsyłać do 31 października.

Co prawda do 4. edycji ŚFN KATOWICE pozostało jeszcze prawie 8 miesięcy, ale prace nad przygotowaniem wydarzenia idą już pełną parą. Możliwie jak najszybsze zebranie aktywności festiwalowych i stworzenie programu festiwalu to dla komitetu organizacyjnego kwestia priorytetowa.

– W ubiegłym roku cała społeczność akademicka i wszyscy zainteresowani prezentacją w trakcie Śląskiego Festiwalu Nauki spisali się na medal – twierdzi Radosław Aksamit, rzecznik prasowy 4. ŚFN KATOWICE. Ilość zgłoszeń przekazanych do komitetu organizacyjnego była wyjątkowo duża. W ramach 4. edycji festiwalu chcielibyśmy powtórzyć ten sukces aby jak najszybciej rozpocząć przygotowanie programu festiwalowych atrakcji. Dzięki temu oferta festiwalowa będzie jeszcze ciekawsza i jeszcze lepiej dostosowana do wszystkich zainteresowanych poznawaniem świata nauki.

Aby zgłosić swoją propozycję aktywności podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (25–27 stycznia 2020) należy, po wcześniejszym założeniu konta w systemie, wypełnić formularz (dostępny także w zakładce „Nabór zgłoszeń”). Czym mogą być owe aktywności naukowe?

– Od początku istnienia ŚFN jego program składa się z wykładów i warsztatów, a także dużej liczby stanowisk pokazowych. Przez aktywności naukowe rozumiemy jednak również wystawy, przedstawienia, koncerty, spotkania w formule tzw. żywej biblioteki. Form popularyzacji nauki jest zapewne znacznie więcej, a my w styczniu 2020 roku chętnie zobaczymy w MCK-u coś zupełnie nowego – mówi Krzysztof Pająk, koordynator ds. zgłoszeń 4. ŚFN KATOWICE.

Organizatorzy zachęcają, aby proponowane aktywności były powiązane z hasłem przewodnim czwartej edycji festiwalu, które brzmi NAUKA JEST BLIŻEJ. Skojarzenia z hasłem tym mogą być kreatywne i bardzo nieoczywiste. Warto też podkreślić, że nawiązanie takie nie jest wymogiem i jego brak nie dyskwalifikuje zgłaszanej propozycji.

Pomocą dla wszystkich wystawców 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE ma być poradnik Popularyzacja nauki – dobre praktyki, czyli przetłumaczone na język polski fragmenty EUSEA White Book wydanej przez European Science Engagement Assocation (EUSEA). To organizacja stowarzyszająca europejskie festiwale naukowe, a ŚFN jest jej członkiem od 2018 roku. Poradnik w formacie PDF jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Jak co roku staramy się aby zgłaszane aktywności były jak najciekawsze. Właśnie dlatego osoby, które zgłoszą się do kolejnej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki mogą liczyć na wsparcie merytoryczne. Zainteresowanych zaprosimy na szkolenia z zakresu popularyzacji nauki, w trakcie których w przystępnej formie opowiemy o tym, jak najlepiej zaprezentować się podczas 4. ŚFN KATOWICE.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika