Jesteś tutaj

Łukasz Wilczyński

 

Założyciel Planet Partners i Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Pomysłodawca i współorganizator projektu European Rover Challenge (jednych z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych). W latach 2008–2013 europejski koordynator organizacji The Mars Society.

Popularyzator nauki. Komentator i ekspert ds. sektora kosmicznego. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Prelegent na konferencjach m.in. TEDx oraz IAC. Prowadzi na YouTube kanały „Space Talks” i Kosmiczne Rozmowy”, gdzie rozmawia z ciekawymi osobami z sektora kosmicznego z całego świata. Prowadzi również fanpage, na którym dzieli się informacjami z obszaru kosmosu oraz komunikacji. 

Laureat nagrody Tiuterra Crystal 2017 (kryształu zawierającego fragmenty Ziemi i Marsa) wręczanej przez Austriackie Forum Kosmiczne osobistościom sektora kosmicznego za zasługi w promocji i rozwoju tematyki kosmicznej na świecie (wcześniej kryształy otrzymali m.in. szef SpaceX Elon Musk, b. szef NASA Charles Bolden, szefowa agendy ONZ ds. sektora kosmicznego dr Simonetta Di Pippo).

Obecnie w trakcie przygotowania rozprawy doktorskiej na temat komunikacji globalnego sektora kosmicznego. 

Polski
Tło nagłówka: 
StrefaWWW: 

Nazwa użytkownika