Bądź częścią 5. ŚFN! Nabór rusza 24 września

Wiemy już, że piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się między 10 a 12 kwietnia 2021 roku. Pora więc zapowiedzieć datę rozpoczęcia tradycyjnego naboru do grona wystawców najbliższej odsłony wydarzenia – wystartuje on 24 września.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich pasjonatów (naukowców, doktorantów, studentów, koła naukowe, ale również osoby zajmujące się nauką amatorsko) do zaprezentowania swoich fascynacji podczas święta śląskiej nauki w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach! Podobnie jak w poprzednich latach czekamy na Wasze zgłoszenia zawierające wszelkiego rodzaju aktywności, którymi chcielibyście wzbogacić program ŚFN, a zatem stanowiska pokazowe, warsztaty, wykłady, wystawy i inne formy, dzięki którym można popularyzować naukę. Niezmiennie liczymy na Waszą kreatywność i liczymy, że i tym razem zaproponujecie coś, czego wcześniej na festiwalu nie widziano.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji wszyscy się znajdujemy, a biorąc pod uwagę specyfikę Śląskiego Festiwalu Nauki – przebywanie wielotysięcznej publiczności w zamkniętej przestrzeni – pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewnią bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia. Na dzisiaj za najbardziej prawdopodobne rozwiązanie trzeba uznać hybrydową formułą ŚFN: w niektórych elementach programu na miejscu w MCK będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, natomiast pozostali chętni będą mogli skorzystać z tych atrakcji za pośrednictwem transmisji online.

Ta potencjalna konieczność częściowego przeniesienia aktywności do internetu powoduje, że musimy nieco zmienić patrzenie na to, co chcemy zaprezentować podczas festiwalu i korekta ta musi nastąpić już na etapie przyjmowania zgłoszeń. Dlatego uprzejmie prosimy Was – już teraz zastanawiajcie się nad kilkoma rzeczami: 

  • jak Wasze pasje naukowe można by pokazać w formie zdalnej?
  • co w obrębie Waszej aktywności ma szczególny potencjał do zaprezentowania w internecie, a z czym możecie mieć największy problem?
  • jak bardzo taka zmiana wpływa na Wasze potrzeby techniczne związane z proponowaną aktywnością?

Jako komitet organizacyjny ŚFN będziemy się starali pomóc Wam w możliwie najszerszym zakresie, a zaczynamy od instrukcji do procedur naboru, która już na początku ma odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania i rozwiać wątpliwości – jest do pobrania poniżej.

INSTRUKCJA

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: