Jesteś tutaj

Bezpłatne wejściówki na 5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE - niezbędne informacje

10 października zbudujemy w Katowicach plenerowe Miasto Nauki nad Rawą. Znajdziecie w nim ponad 200 stanowisk pokazowych, 12 scen wykładowych, blisko 1000 naukowców i wielu gości specjalnych. Żeby skorzystać z tych atrakcji konieczne będzie posiadanie bezpłatnej wejściówki (wydrukowanej lub w telefonie), którą będziecie musieli wymienić na opaskę w dowolnym punkcie informacyjnym. Opaska pozwoli na swobodne poruszanie się po terenie festiwalu. Poniżej dowiecie się jak uzyskać wejściówkę oraz do czego jest ona potrzebna. 

CO ZROBIĆ, ŻEBY WEJŚĆ DO MIASTA NAUKI NAD RAWĄ 10 października 2021 r.?

 1. Pobierz bezpłatną wejściówkę ze strony 5sfn.systemcoffee.pl
 2. Wydrukuj wejściówkę lub zapisz w telefonie
 3. Przedstaw wejściówkę w punkcie informacyjnym Festiwalu
 4. Załóż opaskę, którą otrzymasz
 5. Pokazuj ją zawsze na wejściu do wybranej strefy
 6. Ciesz się wszystkimi atrakcjami tego dnia!


SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE 

Terminy i rejestracje
5. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE trwać będzie od 9 do 15 października, a bezpłatna wejściówka będzie obowiązywała wyłącznie 10 października 2021 r. i jest niezbędna do wejścia na teren Miasta Nauki nad Rawą (przestrzeń od Rynku w Katowicach przez ulicę Teatralną, kampus Uniwersytetu Śląskiego, aż do granicy osiedla Gwiazdy przy ul. Dudy-Gracza). 

Zasady rejestracji dla uczestników

 1. Uczestnictwo w wydarzeniu plenerowym na żywo 10 października 2021: wejściówkę można pobrać rejestrując się na wydarzenie na stronie 5sfn.systemcoffee.pl. Dostęp do formularza rejestracyjnego będzie aktywny aż do 10 października włącznie, co oznacza, że będziesz mógł ją pobrać na telefon również tuż przed wejściem na teren ŚFN. Zachęcamy jednak do jak najwcześniejszej rejestracji w systemie. Pozyskanie informacji o tym ile osób wybiera się na Festiwal pozwoli nam lepiej przygotować się na wyzwania organizacyjne, szczególnie w kontekście zmiennych obostrzeń wynikających z sytuacji pandemicznej. 
 2. Uczestnictwo w Gali Otwarcia ŚFN (9 października 2021 r.): możliwe po dokonaniu odrębnej rejestracji na to wydarzenie - obowiązuje limit osób.  
 3. Uczestnictwo w programie online (od 11 do 15 października 2021 r.): nielimitowany dostęp do wykładów, który nie wymaga rejestracji. Jeżeli jednak będziesz chciał uczestniczyć w warsztatach konieczna będzie wcześniejsza rejestracja na wybrane wydarzenie. 


KILKA SŁÓW O FORMULARZU

O jakie informacje prosimy w formularzu rejestracyjnym? 
W trakcie rejestracji uprawniającej do pobrania wejściówki zostaniecie poproszeni o przedstawienie informacji zdrowotnych oraz podstawowych danych kontaktowych. Sprawdzimy także czy zapoznaliście się z regulaminem Festiwalu. Te informacje są nam potrzebne ze względu na wymogi stawiane organizatorom wydarzeń, a które związane są m.in. z rygorem sanitarnym w związku z epidemią COVID-19. Podczas rejestracji będziesz opcjonalnie mógł nam zostawić swój adres e-mail, dzięki czemu będziemy mogli przesyłać Ci informacje organizacyjne oraz szczegóły programu. 

Jak działa rejestracja?
W tej chwili system pozwala na rejestrowanie pojedynczych uczestników wydarzenia. Jeśli wybierasz się na 5. ŚFN KATOWICE z większą grupą osób, to oznacza  że każdy z was musi dokonać odrębnej rejestracji. Pracujemy nad tym aby formularz pozwalał na jednorazowe rejestrowanie większej ilości uczestników (np. rodziców z dziećmi) - w tej kwestii prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości.

Co zrobić z wejściówką? 
W dniu Festiwalu odwiedzających Miasto Nauki nad Rawą poprosimy o przedstawienie wejściówki w jednym z 9 punktów informacyjnych na terenie Festiwalu. Okazanie wejściówki uprości formalności wynikające z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Wejściówkę możesz przedstawić w formie wydruku lub wyświetlić na telefonie. Następnie sprawdzimy Twoją temperaturę - jeśli wszystko będzie w porządku otrzymasz opaskę na rękę, która uprawni cię do nieograniczonego korzystania z wszystkich atrakcji, bez wielokrotnej konieczności przedstawiania zaświadczeń zdrowotnych. Ze względu na obowiązujące limity zgromadzeń opaski będą różniły się kolorem. 

Co się stanie, jeśli przyjdę na Festiwal bez wejściówki?
Nic nie szkodzi, będziesz musiał tylko spędzić trochę więcej czasu przy punkcie informacyjnym. Jeżeli nie będziesz dysponował/dysponowała wejściówką, zostaniesz poproszony/poproszona o wypełnienie oświadczenia zdrowotnego w formie papierowej. Na tej podstawie otrzymasz opaskę. Ten proces może się jednak wiązać z koniecznością dłuższego oczekiwania w kolejce. Zdecydowanie lepiej wypełnić niezbędne informacje online!

Gdzie wymienisz wejściówki na opaski 10 października 2021 r.?  
Niebawem dostępna będzie mapa, w której zaznaczymy te lokalizacje. Będzie ich co najmniej dziewięć. Planowane lokalizacje punktów informacyjnych na terenie miasta nauki nad Rawą przedstawiamy poniżej:

 1. Punkt informacyjny na Rynku w Katowicach w pobliżu dawnej siedziby Muzeum Śląskiego
 2. Punkt informacyjny w pobliżu Teatru Śląskiego
 3. Punkt informacyjny w pobliżu skrzyżowania ul. Moniuszki i Szkolnej
 4. Punkt informacyjny przy ul. Uniwersyteckiej 4 (tzw. strefa dostępności 5. ŚFN KATOWICE)
 5. Punkt informacyjny na ul. Bankowej od strony ul. Warszawskiej
 6. Punkt informacyjny na ul. Bankowej od strony ul. Uniwersyteckiej
 7. Centralny punkt informacyjny w pobliżu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (kampus UŚ)
 8. Punkt informacyjny na ul. Pańki od strony ul. Dudy-Gracza 
 9. Punkt informacyjny dla strefy warsztatowej za Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (kampus UŚ)

A co potem? 
To wszystko! Możesz cieszyć się uczestnictwem w 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE! 


 

Polski
Główna grafika: 
Kod QR wyświetlony na komórce
Edycja: 

Nazwa użytkownika