Darwini i głos polskiego Google Maps zastanowią się, czy YouTube musi być głupi

Najbliższe webinarium organizowane przez Śląski Festiwal Nauki KATOWICE będzie miało zupełnie nietypową formułę: na temat tego, czy oglądając „jutuba”, jesteśmy skazani na małowartościowe treści, Jarosław Juszkiewicz porozmawia z członkami Grupy Filmowej Darwin – Markiem Huczem oraz Janem Jurkowskim.

Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem Polskiego Radia Katowice, a także głosem polskiej wersji nawigacji Google Maps. O przywiązaniu polskich kierowców do głosu redaktora Juszkiewicza niech świadczy fakt, że kiedy w maju zdecydowano zastąpić go syntetycznie generowanym lektorem, użytkownicy aplikacji z miejsca zaczęli protestować, a Google po kilku dniach wycofało się ze swojej decyzji – głos syntetyczny ma powrócić, ale dopiero wtedy, gdy będzie wystarczająco dopracowany. Popularni Darwini to z kolei jedni z najbardziej rozpoznawalnych twórców w polskim internecie, znani chociażby z serii „Wiekie konflikty”. Cała trójka to ambasadorzy ŚFN.

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do nagrania pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 15 lipca (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE: 

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!
 

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: