Jesteś tutaj

Garść praktycznych informacji na „pięć minut” przed początkiem ŚFN

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek natury logistyczno-praktycznej, które mogą się przydać w planowaniu Waszego udziału w 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE.

Parking

Ze względu na ciągle trwające prace demontażowe po Szczycie Klimatycznym COP24, który odbywał się niedawno w Katowicach, z użytku publicznego zostały wyłączone parkingi w strefie kultury obok NOSPR-u. Zdajemy sobie sprawę, że może to stanowić utrudnienie, dlatego sugerujemy, aby na 3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przybywać środkami komunikacji publicznej (jakimi liniami tramwajowymi i autobusowymi da się dotrzeć do MCK-u można sprawdzić TUTAJ). W niedzielę uczestnicy mogą także skorzystać z miejsc parkingowych przy ul. Olimpijskiej 11 oraz przy SP nr 62. Macie Państwo również możliwość, aby skorzystać z parkingów oddalonych nieco od MCK-u. Dostępne są np. parkingi przy Silesia City Center lub przy Superjednostce, a także przy galeriach handlowych usytuowanych w centrum Katowic. Zdajemy sobie sprawę, że brak dostępności parkingów w Strefie Kultury stanowi niedogodność, jednak serdecznie Państwa prosimy o wyrozumiałość.

Szatnie

Na poziomie Holu górnego (tym samym, na którym położona jest Sala wielofunkcyjna w MCK-u) znajduje się sześć szatni, które przeznaczone są dla uczestników. W poniedziałek 14 stycznia kiedy na teren wydarzenia będą wchodziły również grupy zorganizowane, uruchomione zostaną także szatnie w „Spodku”.

Bezpieczeństwo i opieka medyczne

Na terenie obiektu przez cały czas trwania 3. ŚFN KATOWICE pracować będzie wykwalifikowana ochrona. Jeśli chodzi o zabezpieczenie medyczne, to na poziomie Holu górnego (koło Sali wielofunkcyjnej) będzie funkcjonował stacjonarny punkt medyczny. W przestrzeni festiwalowej będą poruszały się cztery mobilne patrole medyczne. Jeżeli z jakiegoś powodu będziecie Państwo potrzebowali pomocy nasi pracownicy, wolontariusze oraz pracownicy ochrony chętnie jej udzielą. Na terenie wydarzenia będą pracowały także 3 punkty informacyjne umiejscowione w Holu górny, w Holu dolnym i w strefie sal konferencyjnych – ich obsługa postara się odpowiedzieć na Państwa pytania i potrzeby.

Gastronomia

Strefa gastronomiczna będzie dostępna dla odwiedzających przez dwa dni 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE i będzie składać się z dwóch obszarów:
1. Food trucków, które będą ustawione na pl. Sławika i Antalla 1 (przed MCK-iem od strony „Spodka”). Przy food truckach będą ustawione stoły festynowe.
2. Stanowisk gastronomicznych w budynku MCK, gdzie będzie można zjeść hot-dogi i inne przekąski, napić się kawy, herbaty oraz innych napojów. Czynna będzie również restauracja w MCK-u.

Polski
Główna grafika: 

Nazwa użytkownika