Jak to jest przejść prawie 5 tysięcy kilometrów pieszo?

Kamila Kielar, gość czwartej edycji ŚFN KATOWICE, poprowadzi webinarium zatytułowane  „Pacific Crest Trail  – pieszo 5000 km z Meksyku do Kanady”, w którym opowie o tym, jak w 2017 roku przebyła słynny szlak prowadzący przez Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Wyprawa została wyróżniona nagrodą Kolosa w kategorii wyczyn roku.

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 20 maja.

Kamilla Kielar jest laureatka Kolosa za podróż roku, była dwukrotnie wyróżniona i nominowana do nagrody National Geographic Traveler. Wygrywała outdoorowe konkursy fotograficzne w USA i Kanadzie. Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu. W 2018 roku samotnie przepłynęła ponad 500 km kajakiem morskim po Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów (najrzadszych niedźwiedzi na świecie). W 2017 roku samotnie przeszła 4700 km szlakiem Pacific Crest Trail, wcześniej – również sama – zimą przejechała rowerem Yukon, Alaskę i Kamczatkę. Przez miesiące wędrowała, zarówno zimą, jak i latem, przez Laponię i Alaskę. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Była liderką etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree. Zajmuje się etologią dużych drapieżników, a przy okazji je fotografuje. Zawodowo pisze, opowiada, szkoli oraz lideruje. Występuje z pokazami na największych scenach w Polsce, pojawia się również na międzynarodowych festiwalach.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: