Już wkrótce wybuchnie „Supernova” – startuje newsletter ŚFN

„Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” to nazwa newslettera Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, dzięki któremu nauka będzie bliżej Was praktycznie każdego dnia.

Cztery dotychczasowe edycje ŚFN okazały się niezaprzeczalnym sukcesem, utwierdziły nas również w przekonaniu, że taka formuła święta śląskiej nauki – a więc wydarzenie trwające kilka dni i odbywające się w jednym obiekcie (w naszym przypadku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) – jest jak najbardziej słuszna i pod wieloma względami optymalna. Duży sukces to jednak także duża odpowiedzialność, a nam bardzo zależy, aby popularyzacji nauki i dokonań uczelni z województwa śląskiego nie ograniczać wyłącznie do tych kilku dni, kiedy spotykamy się w budynku MCK. Chcemy, aby potencjał ŚFN „pracował” i procentował pomiędzy kolejnymi odsłonami wydarzenia, przez cały rok, codziennie. Dlatego też postanowiliśmy zainicjować festiwalowy newsletter i przy jego pomocy sprawić, aby ŚFN był bliżej Was – aby nauka była bliżej Was – praktycznie każdego dnia.

Chcielibyśmy, żeby newsletter „Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” nie był takim zwykłym newsletterem. Zakładamy więc, że w naszej wiadomości za każdym razem znajdziecie film z udziałem ważnej osoby związanej z ŚFN: ambasadorem, koordynatorem, prelegentem lub – i tak będzie na początku – dyrektorem generalnym festiwalu, a ponadto dwa archiwalne (to znaczy zaczerpnięte z poprzednich edycji ŚFN) wykłady uniwersyteckie. Co jeszcze? Informacje o akcjach organizowanych pod auspicjami ŚFN, takich jak trwający obecnie cykl webinariów przygotowywanych przez osobistości festiwalowe albo wyzwania ŚFN, np. budowę maszynę Goldberga. Do tego instrukcje, jak w warunkach domowych przeprowadzić proste i bezpieczne doświadczenia i eksperymenty. Nie zabraknie również doniesień o badaniach zarówno Uniwersytetu Śląskiego, jak i innych uczelni wchodzących w skład festiwalowego konsorcjum. Będziemy również polecać artykuły naukowe i popularnonaukowe tworzone przez naukowców i dziennikarzy UŚ. Wreszcie – last but not least – w newsletterze będziemy regularnie zbierać dla Was najważniejsze informacje organizacyjne na temat piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Serdecznie polecamy Waszej uwadze festiwalowy newsletter! W sekcji „Supernova ŚFN” na stronie głównej (pod sliderem) wpisz swój adres e-mail i kliknij „Subskrybuj”!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: