Kolos na terakotowych nogach czy mocarstwo? Webinarium dr. T. Okraski o Chinach

Zapraszamy na webinarium „Chiny – kolos na terakotowych nogach czy mocarstwo?”, który poprowadzi politolog dr Tomasz Okraska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 3 czerwca.

Chiny dziś, bardziej niż kiedykolwiek, pretendują do bycia światowym liderem. Ich ambicje mają oparcie w imponującym potencjale w wielu sferach oraz przemyślanej strategii pozwalającej go wykorzystywać. Zarazem Państwo Środka mierzy się z wyzwaniami nie tylko w postaci nieprzyjaznej mu polityki innych krajów (zwłaszcza USA), ale i ogromnej skali problemów wewnętrznych, z których wiele obnażyła pandemia. W którym kierunku pójdą zatem Chiny Xi Jinpinga w „ciekawych czasach”, jakich jesteśmy świadkami? Na to pytanie postara się odpowiedzieć dr Tomasz Okraska, który zajmuje się badaniem stosunków indyjsko-chińskich.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: