​Laureaci pierwszej edycji konkursu POP Science

Poznaliśmy zwycięzców premierowej odsłony konkursu dla popularyzatorów nauki POP Science – inicjatywy towarzyszącej 4. Śląskiemu Festiwalowi Nauki KATOWICE. Chcieliśmy wyróżnić w nim te osoby i projekty, które w znaczący sposób pomagają w dotarciu do wiedzy naukowej i popularnonaukowej jak najszerszemu gronu odbiorców.

Oto laureaci pierwszej edycji konkursu POP Science:

w kategoriach ogólnopolskich

oraz w kategoriach lokalnych

Uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie odbędzie podczas pierwszego dnia ŚFN, w niedzielę 26 stycznia, o godz. 15.35 na scenie głównej (na sali głównej) Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wszystkich laureatów będzie można również posłuchać w trakcie debaty na temat popularyzacji nauki, którą zaplanowano tego samo dnia o godz. 16.30 na scenie Naukowych Rozmaitości (usytuowanej w holu dolnym, niedaleko wejścia od strony Spodka). Dyskusję z nagrodzonymi poprowadzi Edwin Bendyk, kierownik działu naukowego tygodnika „Polityka”.

Konkurs POP Science składał się z dwóch etapów. W pierwszym można było nadsyłać kandydatów w pięciu wymienionych kategoriach – organizatorzy otrzymali 65 propozycji. Następnie jury konkursowe w każdej kategorii nominowało sześć osób/inicjatyw, na które można było głosować za pośrednictwem strony internetowej ŚFN. Zainteresowanie konkursem było ogromne – łącznie oddano aż 20 586 głosów.

Wszystkim nagrodzonym, nominowanym i zgłoszonym do konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za to, co robicie!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: