Jesteś tutaj

Laureaci Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science

Już w piątek dowiedzieliśmy się, które z rozwiązań technicznych biorących udział w drugiej edycji Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science zostało uznane za najbardziej inspirujące wśród czytelników „Dziennika Zachodniego”. Podczas pierwszego dnia 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE przyznano dwie kolejne nagrody: publiczności oraz komisji eksperckiej.

Osoby odwiedzające tego dnia Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowice mogły obejrzeć z bliska wszystkie propozycje konkursowe – a także porozmawiać z ich autorami – w strefie OFF Science zlokalizowanej w łączniku pomiędzy MCK-iem a „Spodkiem”. Przy każdym z 11 stanowisk znajdowały się pojemniki, do których można było wrzucać… piłeczki pingpongowe – każda piłeczka oznaczała jeden głos. Ostatecznie najwięcej ich znalazło się w pojemniku projektu własnoręcznie zbudowanego gokartu elektrycznego, którego autorami są Małgorzata Szymura, Mateusz Szaboń, Daniel Holeczki, Daniel Szlijan oraz Dariusz Grajner, związani z Zespołem Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Z kolei komisja ekspercka w składzie dyrektor merytoryczny ŚFN dr Jerzy Jarosz oraz ambasadorowie festiwalu dr Tomasz Rożek i dr Łukasz Lamża zdecydowali przyznać nagrodę Piotrowi Unruhowi i jego sygnalizacji ugięcia konstrukcji dachu.

Przypomnijmy, że plebiscycie „Dziennika Zachodniego”, który odbywał się na stronie internetowej gazety, zwyciężyła aplikacja do odczytu ludzkich myśli zgłoszona przez Tadeusza Sułkowskiego, Kamila Cyranę, Adama Siedlaczka i Tomasza Pucka.

Wszystkie wyróżnione koncepty otrzymały nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych. Fundatorem nagród jest Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science jest Fundacja Inicjatyw Akademckich Uniwersytetu Śląskiego „Paideia”.

Więcej informacji o idei strefy OFF Science i wszystkich propozycjach zgłoszonych do drugiej edycji przeglądu można znaleźć TUTAJ.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika