Nauka była bliżej – podsumowujemy 4. ŚFN

Wszystko to, co działo się podczas tegorocznej, czwartej już, edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, podsumowaliśmy w specjalnym numerze „Magazynu Suplement”. Wydawnictwo dostępne jest w dwóch wersjach: jako plik PDF do pobranie oraz dokument do przeglądania online za pośrednictwem platformy ISSUU.

Zanim rozpoczęliśmy prace nad opracowaniem, które dzisiaj oddajemy w Wasze ręce, założyliśmy sobie, że podsumowanie 4. ŚFN ma być bardziej „do czytania”. Dlatego oprócz całej masy zdjęć ilustrujących wydarzenia z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wyników konkursów towarzyszących festiwalowych, wyciągu ze statystyk i najważniejszych informacji o organizacji przestrzeni, tym razem postawiliśmy na klasyczne materiały prasowe:

• wywiady – z dyrektorem generalnym ŚFN prof. Ryszardem Koziołkiem, dr. Sethem Shostakiem (zapis rozmowy z dr. Tomaszem Rożkiem podczas  gali otwarcia), Markiem Elsbergiem, dr. Tomaszem Rożkiem oraz  Danielem Tammetem;
• relacje – z gali otwarcia, z wystąpień niektórych gości polskich i zagranicznych oraz z Pierwszego Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki, które odbyło się w Katowicach w związku z ŚFN.

W podsumowaniu znajdziecie również: opisy strefy elektromobilności i klimatu (tegorocznej strefy specjalnej), strefy e-sportu, połączonych tym razem stref dziecka i sportu; wyjaśnienie, czym są wzorce ruchowe, oraz opinie o wydarzeniu – ambasadorów ŚFN, gościa specjalnego Mikołaja Sokoła, a także Was – jego publiczności.

Zapraszamy na podstronę „Podsumowanie 4. ŚFN” => „Numer specjalny »Suplementu«”, gdzie znajdziecie materiał do przeglądania oraz do pobrania.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: