Jesteś tutaj

Nauka coraz bliżej! – zakończył się nabór wystawców

Chociaż do rozpoczęcia czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE pozostało jeszcze trochę czasu, to przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Niedawno, bo 4 listopada 2019 roku, zakończył się nabór wystawców.

Liczba propozycji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Cieszymy się niezwykle, że otrzymaliśmy aż 534 zgłoszenia różnego rodzaju aktywności. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu garść statystyk. Pośród tak wielkiej liczby formularzy znalazło się:

● 185 propozycji wykładów,
● 127 koncepcji warsztatów,
● 169 pomysłów na różnotematyczne stanowiska pokazowe,
● 26 projektów wystaw,
● 27 innego rodzaju aktywności.

Liczby nie kłamią! Aż tylu miłośników i propagatorów nauki zaproponowało swoje, z pewnością interesujące propozycje. Tym samym jesteśmy jeszcze bliżej otwarcia festiwalu, a same przygotowania wchodzą w nowy etap. 

Przed nami moment weryfikacji zgłoszeń. Polega on na tym, że powołana specjalnie z tej okazji rada programowa przyjrzy się wnikliwie każdej z nadesłanych propozycji i wybierze te, które w największym stopniu przybliżą uczestników Festiwalu do nowej wiedzy – zależy nam na tym, żeby nauka była bliżej. Sprawą priorytetową jest dla nas jak najszybsze, a zarazem jak najstaranniejsze opracowanie programu wydarzenia, aby mogli Państwo z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować się do spotkania z nauką oraz nabycia nowej porcji wiedzy. 

Wybrane propozycje przekażemy następnie producentom stref, którzy skontaktują się z pomysłodawcami projektów, aby zaoferować im pomocną dłoń, ustalić szczegóły współpracy i razem przystąpić do kolejnych etapów prac.

Do otwarcia festiwalu pozostało niespełna dwa i pół miesiąca, ale już teraz możemy powiedzieć, że przygotowane atrakcje otworzą nas na nową wiedzę, a tej, podobnie jak wszyscy uczestnicy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, zawsze jesteśmy głodni! 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to, że chcą Państwo stać się częścią tego wydarzenia! To wszystko robimy po to, aby nauka była jeszcze bliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika