Naukowe wyzwanie ŚFN: stwórz karcianą lub planszową grę naukową!

To już trzecie Naukowe wyzwanie ŚFN – tym razem chętnie zagramy w zaprojektowane przez Was gry – planszowe lub karciane, z elementami naukowymi.

Jeśli lubicie grać w gry, a na dodatek interesuje Was świat nauki, to w tym wyzwaniu odnajdziecie się znakomicie! Zapraszamy do stworzenia oryginalnej gry towarzyskiej – może być to gra planszowa lub karciana, która pokaże, że nauka jest naprawdę blisko, ale przede wszystkim pozwoli spędzić czas z bliskimi w ciekawy sposób.

W wyzwaniu można wziąć udział w wyzwaniu zarówno w pojedynkę, jak i zespołowo. Stwórzcie zasady gry oraz elementy materialne (np. karty, pionki) i prześlijcie nam nagranie pokazujące grę i wyjaśniające jej zasady. Nagranie powinno trwać maksymalnie 5 minut. Możecie dodać nagranie na YouTube’a albo wysłać nam za pośrednictwem wetransfer.com na adres slaskifestiwalnauki@us.edu.pl.

Jeżeli Wasza gra przejdzie merytoryczną weryfikację, udostępnimy nagranie na stronach ŚFN. Projekty gier będą oceniane przez dr. Tomasza Rożka – ambasadora ŚFN, fizyka, dziennikarza, popularyzatora nauki, prowadzącego kanał „Nauka. To Lubię” na platformie YouTube.

Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione trzy zwycięskie projekty gier. Zwycięzcy otrzymają nagrody, które prześlemy pocztą. Najlepsza gra pojawi się na kolejnej, piątej edycji ŚFN.

Zachęcamy do zabawy, aktywnego spędzania czasu i udowodnienia razem z nami, że nauka jest bliżej!

TUTAJ można zobaczyć, na czym polegały dwa wcześniejsze Naukowe wyzwania ŚFN i jakie projekty uznano w nich za najciekawsze.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: