Jesteś tutaj

Niezwykły spektakl muzyczno-taneczny na ŚFN Katowice 2017

Jedną z atrakcji pierwszego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 będzie bez wątpienia przedstawienie „OBERTANIEC Oberwaniec”, które na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego wykona Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”.

„OBERTANIEC Oberwaniec” to nowatorski projekt artystyczny, dzięki któremu tradycyjny taniec ludowy w połączeniu z tańcem, rytmem i obrazem zyskuje nowoczesną formą, a mimo osadzenia w we współczesnej przestrzeni, nie zatraca swojego folklorystycznego charakteru. W spektaklu wystąpią członkowie działającego przy Uniwersytecie Śląskim Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” (SZPiT „Katowice”). Artyści zatańczą do muzyki skomponowanej przez Fryderyka Chopina, do piosenek z repertuaru zespołu Kapela ze wsi Warszawa oraz do tradycyjnych utworów ludowych w nowych aranżacjach.

Pomysłodawcą „OBERTAŃCA Oberwańca” jest mgr sztuki Zofia Czechlewska, choreograf i pedagog tańca SZPiT-u Katowice, która odpowiedzialna jest również za scenografię, choreografię i reżyserię spektaklu. 

„OBERTANIEC Oberwaniec” będzie można zobaczyć na scenie Teatru Śląskiego 30 listopada!

„OBERTANIEC Oberwaniec” – nowatorskie przedstawienie muzyczno-taneczne Choreografia, scenografia i reżyseria: mgr Zofia Czechlewska – choreograf i pedagog tańca Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” (SZPiT „Katowice”) Opracowanie muzycznie: Adam Kawa – kierownik muzyczny SZPiT „Katowice” Szef kapeli: Szymon Wieczorkowski – członek SZPiT „Katowice” Kostiumy: Janina Łubkowska

Foto: Tomasz Kawka

Polski
Główna grafika: 

Nazwa użytkownika