Jesteś tutaj

Present your sciencific activity – join the contest!

Do 25 listopada trwa nabór zgłoszeń do konkursu POP Science, który towarzyszy 4. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. W ramach tej inicjatywy zarówno sami popularyzatorzy nauki, jak i osoby zainteresowane ich działalnością mogą zgłaszać efekty pracy naukowej i popularnonaukowej. Konkurs obejmuje taką działalność jak tworzenie bloga czy strony internetowej, prowadzenie audycji radiowej oraz szeroko pojęte wystąpienia.  

Organizatorom festiwalu zależy na tym, by zebrać w jednym miejscu i uhonorować najciekawsze formy promowania różnych dziedzin naukowych. Do konkursu można zgłaszać siebie lub wskazaną osobę w pięciu kategoriach:

Szczegóły dotyczące POP Science znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. 

Propozycje można przesyłać poprzez specjalne formularze – oddzielne dla osób z własną inicjatywą oraz wskazujących działalność innych popularyzatorów nauki

Organizatorzy zachęcają też, by w kolejnym etapie konkursu głosować na swoich faworytów i tym samym zwiększyć ich szansę na wyróżnienie. Zarówno zgłoszenie udziału w POP Science, jak i wspieranie wybranych kandydatów przyczyni się do tego, że – jak głosi tegoroczne hasło przewodnie festiwalu – nauka będzie bliżej. Czwarta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się od 25 do 27 stycznia 2020 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (z inauguracją w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego).

Angielski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika