Już po raz trzeci zapraszamy młodych pasjonatów nauki do udziału w konkursie „Młodzi dla przyszłości Śląska”! W trakcie 8. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z efektami pracy uczniów z województwa śląskiego, którzy w swoich projektach badawczych starają się odpowiedzieć na pytanie, jak nauka może zmienić nasze życie.
Konkurs „Młodzi dla przyszłości Śląska” ma na celu wybranie najlepszych projektów badawczych powstających w szkolnych murach. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mają o co walczyć – zwycięskie inicjatywy zostaną zaprezentowane 9 grudnia podczas 8. ŚFN.
Na uczestników czeka również nagroda specjalna! Autorzy projektu, który zostanie uznany przez festiwalową publiczność za najlepszy, będą mogli spotkać się z dr. Tomaszem Rożkiem – twórcą serwisu popularnonaukowego Nauka. To Lubię!
Na czym polega konkurs „Młodzi dla przyszłości Śląska”?
Szukamy kreatywnych i wyjątkowych pomysłów na realizację hasła „Nauka Zmienia Życie”. Czekamy na zgłoszenia szkolnych projektów wpisujących się w jedną z wybranych stref tematycznych: humanistyczno-społeczną, przyrodniczą, nauk ścisłych, medycyny i zdrowia oraz techniki. Szczególnie zależy nam na pomysłach dotyczących tego, jak nauka może wpłynąć na pozytywne zmiany w naszym regionie.
Nabór projektów konkursowych rozpocznie się 16 września i potrwa do 18 października. Propozycję będzie można zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który udostępnimy już wkrótce. Śledźcie naszą stronę internetową oraz media społecznościowe i nie przegapcie szansy na osiągnięcie sukcesu!
Partnerem konkursu jest Województwo Śląskie.
Weź udział w konkursie „Młodzi dla przyszłości Śląska”!
Tegoroczna edycja konkursu „Młodzi dla przyszłości Śląska” to już trzecia odsłona tej inicjatywy. Po raz pierwszy młodzi naukowcy mogli zaprezentować efekty swojej pracy podczas 6. edycji ŚFN. Kreatywni uczestnicy zgłosili do konkursu projekty badawcze z wielu dziedzin. Wśród zwycięskich pomysłów znalazły się m.in. „Alternatywne ładowanie – energia z życia” autorstwa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach oraz „Psycho-przystanek” stworzony przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.
W trakcie ubiegłorocznej, 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE również nie zabrakło fascynujących i twórczych pomysłów. Uczniowie zgłosili projekty dotyczące m.in. zagadnień związanych z historią regionu, problematyki zmian klimatycznych czy prace prezentujące ciekawe rozwiązania technologiczne. Odwiedzający 7. ŚFN mogli zobaczyć np. BAŃKOTWÓR stworzony przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Zespole Szkół nr 5 w Sosnowcu oraz prezentację „Moon60 – klawiatury biometrycznej” autorstwa młodzieży z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.