Zgłoszenia do POP Science

Ile czasu upływa od przeprowadzonych badań naukowych czy wydanej książki do upowszechnienia prezentowanych w niej wyników? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale pewne jest, że popularyzatorzy nauki skracają ten czas. Można ich spotkać podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, ale także na co dzień, gdy możemy słuchać ich w audycjach radiowych, podczas wystąpień w szkołach czy w trakcie lokalnych wydarzeń albo oglądać ich wystąpienia w globalnych serwisach video.

Efekty pracy popularyzatorów nauki to także m.in. blogi i strony internetowe. Przynajmniej niektóre z tych licznych form i kanałów popularyzacji nauki chcielibyśmy zebrać w jednym miejscu, wyróżnić, a wybrane formy i osoby nagrodzić. Temu właśnie służyć będzie konkurs POP Science – zapraszamy do zgłaszania propozycji, a następnie do głosowania na swoich faworytów!

Kandydatów można zgłaszać do 25 listopada 2019 roku za pośrednictwem specjalnych formularzy dotępnych TUTAJ. W konkursie POP Science chcemy wręczyć nagrody w pięciu kategoriach:

  • wideoblog;
  • blog lub strona internetowa;
  • audycja radiowa lub podcast;
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – naukowiec lub/i wykładowca akademicki szkoły wyższej działającej na terenie województwa śląskiego;
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego.

ZGŁASZAM SIEBIE / WŁASNĄ INICJATYWĘ

ZGŁASZAM INNĄ OSOBĘ / INICJATYWĘ

UWAGA! Aby zgłosić siebie i jednocześnie zgłosić kogoś, koniecznie należy skorzystać z dwóch osobnych formularzy.

Tło nagłówka: