Premiera czwartego odcinka przygód Doktora Primo 

Premiera czwartego odcinka serialu science fiction „Doktor Primo i wielko haja o insygnia” – pierwszego w historii akademickiego serialu – już we wtorek o godz. 20.00 na platformie YouTube!

Serialowi antagoniści to dobrze znany Doktor Primo – dobry duch Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który istotnie wspomaga również ideę ŚFN – oraz jego zły brat bliźniak Inżynier Secundo. Zwaśnieni bracia walczą ze sobą o rektorskie insygnia, które mają dać władzę nad uniwersytetem. W tym celu wyruszają w podróż po uczelnianych laboratoriach oraz zakamarkach, o których istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co więcej, konieczną stanie się także wyprawa w przeszłość – zmiany dokonane w przeszłości Uniwersytetu Śląskiego mają przecież znaczenie dla jego teraźniejszości…

Serial, którego głównym bohaterem jest Doktor Primo, to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu w trudnym okresie walki z koronawirusem. Właśnie teraz potrzebny jest nam dobry duch uczelni, który daje nam nadzieję na pokonanie przeciwności losu. Doktor Primo i wielko haja o insygnia to przykład kina offowego, zrealizowanego przez pracowników uczelni, studentów, aktorów, statystów i współpracujących z nami filmowców z użyciem dostępnych nam środków, z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru (często absurdalnego), którego bardzo potrzebujemy.

Czy nikczemny plan Inżyniera Secundo się powiedzie? Czy Doktor Primo odnajdzie prawdziwe rektorskie insygnia? Kto stoi za buntem w kopalni bitcoinów? Dlaczego królowa nauk straciła rozum? Kim jest Arcypedel? Mamy nadzieję, że cała społeczność akademicka zechce poszukiwać odpowiedzi na te pytania, oglądając nasz serial. Po wyemitowaniu wszystkich odcinków zaprezentowana zostanie także wersja pełnometrażowa, której premier miała miejsce podczas czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

PLAYLISTA (trailer oraz trzy odcinki serialu)

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: