Jesteś tutaj

Przekonaj się, że NAUKA JEST BLIŻEJ – oto spot promujący ŚFN!

Polecamy Waszej uwadze spot promujący 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Największe w Polsce wydarzenie o charakterze popularnonaukowym w kategorii tych odbywających się pod dachem i w jednym miejscu nadchodzi naprawdę wielkimi krokami – najbliższa edycja śląskiego święta nauki odbędzie się już między 25 a 27 stycznia przyszłego roku!

Spot promujący 4. ŚFN był realizowany przez ostatnie dwa miesiące zarówno na terenie Katowic, w takich miejscach jak Spodek, CINiBA, Muzeum Śląskie czy pełen artystów „Tunel Muzyczny”, jak i poza miastem – choćby w Ojcowskim Parku Narodowym czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zestawienie tych miejsc ukazuje różne oblicza nauki: mamy tu cierpliwe oczekiwanie na lot motyli, obserwację biegaczki przemierzającej okolice Stadionu Śląskiego, trening pływacki, zapierającą dech w piersiach wspinaczkę na skałki Jury, skrzypaczkę na ulicy Mariackiej czy obserwację gwiazd z wieży widokowej Muzeum Śląskiego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się kręcenie sceny finałowej przed Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego – tłumy przyciągnął przede wszystkim niesamowity pokaz ognia.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu brzmi: NAUKA JEST BLIŻEJ. Może to być zachęta do bliższego przyjrzenia się pięknej i niezmiennie zaskakującej przyrodzie, zgłębienia wiedzy na temat ludzkiego ciała czy poznania najnowszych rozwiązań technologicznych zachwycających prostotą i nie tylko. Udział w 4. edycji ŚFN KATOWICE to kolejna okazja do spojrzenia na świat oczami naukowca, pobudzenia ciekawości i kreatywności, odważnego patrzenia w przyszłość oraz przekraczania własnych granic.

Nieocenionym atutem festiwalu jest pasja, która łączy różne środowiska. To przestrzeń, gdzie osoby stawiające pierwsze kroki w naukowej karierze mogą popularyzować ulubione dziedziny u boku znanych i cenionych specjalistów. ŚFN KATOWICE jest miejscem dla ludzi w każdym wieku: zarówno dla dzieci, młodzieży oraz studentów, jak i wybitnych naukowców z krajowych uczelni, cenionych artystów, podróżników czy dziennikarzy oraz znakomitych gości z zagranicy. W czwartej odsłonie wydarzenia powrócą znane z ubiegłorocznej edycji osobistości, ale także pojawią się nowe, równie znamienite postaci, które dołączą w ten sposób do wyjątkowej wspólnoty wiedzy.

Czego jeszcze można się spodziewać w 4. edycji ŚFN KATOWICE? Wielu niezapomnianych spotkań i rozmów, sporej dawki pionierskich inicjatyw… i przede wszystkim wspaniałej rozrywki – bo czym innym jest nauka, jeśli nie codziennym urozmaiceniem życia, nieustanną niespodzianką i ciągłą zachętą do rozwoju?

Poprzednią edycję festiwalu odwiedziło aż 35 tysięcy osób. Dołącz do publiczności 4. ŚFN KATOWICE, by tym razem było nas jeszcze więcej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika