Redaktor Jarosław Juszkiewicz gościem kolejnego webinarium

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE udowadnia, że nauka jest bliżej! Korzystając ze wsparcia prelegentów oraz ambasadorów kontynuujemy cykl spotkań w formie webinarów. Z okazji 50. rocznicy rozpoczęcia misji Apollo 13 zapraszamy Was na webinarium pt. „Houston mamy problem – dramatyczne chwile w misjach Apollo”, które poprowadzi Jarosław Juszkiewicz.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ.

50 lat temu świat wstrzymał oddech obserwując dramatyczny przebieg misji Apollo 13. Zakończona sukcesem walka o życie trzech astronautów pokazała, że misji kosmiczne nigdy nie są rutynowe i w każdej chwili może wydarzyć się coś, co doprowadzi do tragedii. O takich chwilach podczas lotów księżycowych opowie dziennikarz naukowy Polskiego Radia Katowice i współpracownik Planetarium Śląskiego Jarosław Juszkiewicz. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem.

Redaktor Juszkiewicz jest również właścicielem studia lektorskiego Polish Voices, polskim głosem nawigacji Google Maps, a także ambasadorem ŚFN (od czwartej edycji festiwalu).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: