Jesteś tutaj

Reprezentacja ŚFN na Festiwalu Nauki w Rybniku

Całemu zespołowi organizacyjnemu Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zależy, aby popularyzacja nauki była procesem ciągłym, a nie tylko jednostkowym fenomenem dziejącym się przy okazji kolejnych edycji ŚFN w gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w stolicy województwa śląskiego. Dlatego też wspomagamy inicjatywy sąsiedzkie, takiej jak Festiwal Nauki w Rybniku – przedstawiciele ŚFN wezmą udział w tym wydarzeniu 30 maja.

W programie rybnickiego przedsięwzięcia znajdzie się pięć stanowisk pokazowych pod egidą Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Chemiczna kuchnia (przygotowana przez pracowników/studentów Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego) to możliwość biernego i czynnego udziału w pokazach chemicznych związanych głównie z polimerami i materiałami polimerowymi, a doświadczenia tam przeprowadzane będą ilustrowały właściwości fizyczne i chemiczne prezentowanych związków. Na stanowisku poświęconemu tworzeniu gier komputerowych odkrywane będą tajniki ich tworzenia oraz modyfikowania, studenci z Instytutu Informatyki UŚ zaprezentują również stworzone przez siebie gry. Ci natomiast, którzy zdecydują się wejść do naukowego escape roomu, będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i spostrzegawczością i umiejętnością kojarzenia faktów. Wysłannicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego udadzą się do Rybnika z drukarką 3D – uczestnicy festiwalu będą mogli zaprojektować i wydrukować własny kształt. Z kolei na stanowisku Politechniki Śląskiej dokonywane będą eksperymenty z ceramiką i bizmutem, a roztopione najpierw substancje przyjmą wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej kształty.

Festiwal Nauki w Rybniku to kilkadziesiąt pokazów, warsztatów i prezentacji z astronomii, biologii, chemii, fizyki, matematyki i medycyny dedykowanych uczniom IV klas szkół podstawowych. Zapraszamy do Kampusu Rybnik przy ul. Rudzkiej.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika