Rozpoczynamy cykl spotkań w formie webinarów!

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE udowadnia, że nauka jest bliżej! Korzystając ze wsparcia prelegentów oraz ambasadorów rozpoczynamy cykl spotkań w formie webinarów. Na początek, z okazji Światowego Dnia Sztuki (15 kwietnia) zapraszamy Was na webinarium pt. „Co sztuka ma wspólnego z nauką?”, który poprowadzi gość 4. ŚFN KATOWICE Kamil Śliwiński (Polish Masters of Art).

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ.

Kamil Śliwiński odpowie na pytanie, co sztuka ma wspólnego z nauką przez pryzmat twórczości i aktywności polskich artystów.

Kamil Śliwiński – naturę humanisty godzi z empiryczną ciekawością świata. Niepokorny indywidualista i realista, pasjonat muzyki, kina, sztuki i literatury pięknej, śledzący również nowe media oraz nowinki technologiczne i naukowe. Z zawodu menedżer, marketer i PR-owiec. Obecnie związany z branżą filmową. Od 2014 roku bada twórczość i spuściznę Zdzisława Beksińskiego, prowadzi także autoryzowane przez spadkobierców profile społecznościowe poświęcone artyście. Od 2016 roku rozwija projekt Polish Masters of Art, którego głównym założeniem jest odkrywanie przed internautami bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem możliwości nowych mediów.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób
.
#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej. W obecnej sytuacji, będąc odosobnieni, bądźmy jeszcze bardziej razem!

Webinar dostępny jest TUTAJ.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: