„Tajniki mobilnej fotografii” – webinarium A. Małachowskiego

Najbliższe spotkanie z cyklu webinariów organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE będzie miało nieco inny, praktyczny charakter. Aleksander Małachowski (Hashtagalek), jeden z gości specjalnych czwartej edycji ŚFN, przybliża nam trudną sztukę fotografii.

Dzięki webinarium „„Tajniki mobilnej fotografii” zgłębisz wiedzę na temat podstawowych techniki fotograficznych, dowiesz się, jak w łatwy sposób polepszyć zdjęcia, poznasz sztuczki do urozmaicenia spojrzenia na świat. Aleksander opowie także o kilku aplikacjach do edycji zdjęć, które przetestował w ostatnich latach, oraz o ostatnich projektach zrealizowanych tylko przy pomocy telefonu.

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do nagrania pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 24 czerwca (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Aleksander Małachowski (Hasthagalek) jest fotografem architektury. Jego pasja narodziła się z ciągłej chęci odkrywania nowych perspektyw oraz przywiązywania uwagi do detali. Poszukuje połączenia pomiędzy fotografią a otaczającym go, uporządkowanym światem. Obserwując rzeczywistość, koncentruje się na geometrii, symetrii oraz minimalizmie. Jego fotografie znalazły się na łamach takich czasopism jak „K MAG”, „Warsaw Insider”, „WhiteMAD”, „EyeEm” czy „Varsovie Magazine”. Na swoim koncie ma wystawę „ATYPICAL” współorganizowaną z Fundacją Artystycznej Podróży ERGO Hestii, która ukazywała jego nietypowe spojrzenie na jego rodzinną Warszawę i odbiła się szerokim echem w mediach. Jest honorowym członkiem jury międzynarodowego konkursu Discover Europe organizowanego przez Erasmus Student Network. Ambasador Polski w międzynarodowym projekcie „Project 195 by #theforgottensolution” organizowanym przez międzynarodową organizację pozarządową Nature4Climate na rzecz ochrony środowiska. W 2020 roku wydał swoją pierwszą książkę, z której sprzedaży cały dochód przeznaczył na pomoc polskim szpitalom.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: