Jesteś tutaj

Transmisje z ŚFN w radiu i internecie

Dla wszystkich, którzy 1 i 2 grudnia nie będą mogli pojawić się na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Centrum Medialne Uniwersytetu Śląskiego z wielu wydarzeń przygotowuje transmisję online. Z MCK-u będzie nadawać także Studenckie Studio Radiowe „Egida”.

Transmisję internetową z przestrzeni festiwalowej przeprowadzi UŚ TV, która pokaże to, co w piątek i sobotę będzie się działo w sali audytoryjnej, w strefie Esport Point oraz w hali głównej. Ponadto w specjalnym studiu dziennikarze UŚ TV będą przeprowadzali krótkie wywiady z gośćmi ŚFN KATOWICE 2017. Transmisja dostępna będzie na platformie YouTube, na profilu Facebookowym UŚ TV, na stronie Uniwersytetu Śląskiego, na stronie Telewizji Internetowej UŚ, a także na stronie internetowej Politechniki Śląskiej i kanale facebookowym Politechniki.

W piątek 1 grudnia transmisja potrwa od godz. 9.00 do godz. 20.00, a w sobotę 2 grudnia od godz. 10.00 do godz. 20.00. Wydarzenia pierwszego dnia ŚFN rozgrywające się 30 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach transmitowane nie będą.

Transmisję ogólną z terenu Międzynarodowego Centrum Kongresowego przeprowadzi również radio studenckie „Egida”, które 21 listopada obchodziło 48. urodziny. Redaktorów „Egidy” będzie można posłuchać nie tylko za pośrednictwem strony www.egida.us.edu.pl, ale także za pomocą nowej aplikacji na telefon (do pobrania pod adresem: http://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_sq9fml.EGIDA_1) oraz na częstotliwości 96.9 FM w Katowicach – Egida po raz kolejny uzyskała czasową koncesję na nadawanie na falach długich.

Żaden, nawet najbardziej atrakcyjny, przekaz radiowy czy telewizyjny, nie odda w pełni tego, jak będzie wyglądał Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do osobistego odwiedzenia 1 i 2 grudnia Międzynarodowego Centrum Kongresowego i do zakosztowania w święcie śląskiej nauki bez pośredników!

Polski
Główna grafika: 

Nazwa użytkownika