Webinaria ŚFN powracają! Na początek coś dla fanów muzyki rockowej

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl webinariów organizowanych w środowe wieczory pod szyldem Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE! Spotkanie zatytułowane „Bruce Springsteen – artysta kompletny” poprowadzi mgr Agata Cienciała, z gościnnym udziałem mgr Zdzisława Ciuka – oboje są pracownikami Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego. 

Bruce Springsteen nie bez kozery zyskał przydomek „Boss” – dla Amerykanów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowym wykonawców, wybitnym gitarzystą i twórcą zaangażowanych społecznie tekstów, który przez dziesięciolecia błyskotliwej kariery pozostał sympatycznym „chłopakiem z sąsiedztwa”. Być może jego najbardziej znanym utworem jest nagodzona Oscarem Streets of Philadelphia (z filmu Filadelfia), ale fani rocka z pewnością znają również Born in the U.S.A., Dancing in the Dark, Born to Run, Badlands, Glory Days, Hungry Heart czy Because the Night (spopularyzowaną w nieco zmienionej wersji przez Patti Smith). W październiku ukaże się płyta Letter to You – 20. studyjny album w dorobku Springsteena, co stanowi świetną okazję do zastanowienia się nad społecznym fenomenem Bossa.

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do nagrania pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 7 października (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, którego piątą edycję zaplanowaliśmy między 10 a 12 kwietnia 2021 roku, to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej odsłony wydarzenia zaproponowaliśmy kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowisk pokazowych, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: