Webinarium dr. M. Marceli „Oduczanie, czyli czy i jakich studiów potrzebujemy?”

Po co nam dziś studia na uniwersytecie? Czy młodzi ludzie w ogóle ich potrzebują? A jeśli tak, to jakich? Jakich studiów potrzebujemy w XXI wieku? To pytania tyleż prowokujące, co istotne w kontekście sytuacji, w której się znaleźliśmy, oraz wyzwań, jakie ona przed nami stawia. Nad tymi pytaniami zastanowimy się wspólnie z dr. Mikołajem Marcelą.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 13 maja.

Dr Mikołaj Marcela jest pisarzem, nauczycielem akademickim, autorem tekstów piosenek. Jest doktorem nauk humanistycznych, magistrem filologii polskiej i filozofii, absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Pełni funkcję wicedyrektora kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka na Uniwersytecie Śląskim. Jest autorem bestsellerowego poradnika dla rodziców Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecko. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens, opublikował również dwa vege kryminały dla dzieci w każdym wieku: Best Seler i zagadka znikających warzyw oraz Best Seler i tajemnica rodu Kokosów. Jest nauczycielem mianowanym, tutorem w rozmaitych programach edukacyjnych i certyfikowanym moderatorem procesu Design Thinking. Prowadził warsztaty pisarskie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Pisał teksty piosenek dla wyróżnionego w amerykańskich konkursach muzycznych projektu Magnetic Clouds oraz dla rozmaitych polskich wykonawców. Mieszka w Katowicach.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: