Webinarium „Mapy na przestrzeni wieków”

Kolejne webinarium przygotowane pod auspicjami Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE poprowadzi podróżnik Marcin Nowak, który opowie, jak zmieniały się mapy i jak dzięki nim zmieniało się nasze postrzeganie świata.

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 17 czerwca (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Marcin Nowak jest geografem, podróżnikiem i dziennikarzem, a także – razem z żoną Anna – autorem największego polskiego bloga podróżniczego „Wędrowne Motyle” (dostępnego pod adresem www.gdziewyjechac.pl) oraz kanału naukowego „Motyl i Globus”. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie podróży i filmu. Od kilku lat zajmuje się świadomym podróżowaniem i promowaniem wiedzy i nauki poprzez podróże. Na swoim blogu oraz kanale naukowym tłumaczy, jak skonstruowany jest świat. Prywatnie rysuje i kreśli współczesne mapy oraz kolekcjonuje zabytkowe mapy i atlasy.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: