Webinarium „Różne oblicza izolacji. Trauma czy wyzwanie?”

Zapraszamy na webinarium „Różne oblicza izolacji. Trauma czy wyzwanie?”, które poprowadzi psycholog dr Agnieszka Skorupa z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Link do wydarzenia na Facebooku dostepny jest TUTAJ. Link do streamu pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 10 czerwca (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Izolacja to z pewnością niecodzienne wydarzenie, które ma ogromny wpływ na każdego człowieka. Ostatnio doświadczyliśmy izolacji ze względu na pandemię, jednak to nie jedyne okoliczności, w których możemy doznawać deprywacji potrzeb, takich, jak kontakt społeczny, czy swoboda poruszania. Czasem cierpimy na chorobę wymagającą odcięcia się od potencjalnie ryzykownego otoczenia, zdarza się też, że ulegniemy wypadkowi, z którym będzie wiązało się długie i samotne oczekiwanie na pomoc,  są także ludzie, jak himalaiści, żeglarze, czy polarnicy, którzy celowo wystawiają się na izolację, traktując ją jako przygodę i okazję do sprawdzenia się. To, jak radzimy sobie z izolacją jest wypadkową naszych cech psychicznych oraz sytuacji życiowej, która poprzedzała deprywację, której doświadczamy, stąd jednym z nas będzie łatwiej odnaleźć się w nowych warunkach, inni mogą z tego powodu cierpieć. Z pewnością izolacja jest przeżyciem, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: