Wiktor Niedzicki zaprasza na swoje webinarium

Ambasador ŚFN, twórca kultowego programu „Laboratorium” oraz jeden z pionierów popularyzacji nauki w Polsce Wiktor Niedzicki poprowadzi kolejny środowy webinarium w cyklu spotkań online organizowanych przez Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. 

Co jedli nasi praprzodkowie? Jaka naprawdę jest „tradycyjna” polska kuchnia? Wbrew pozorom obiad lub kolacja mogą przynieść wiele niespodzianek. Wystarczy tylko uważnie przyjrzeć się temu, co leży na stole. Kiedy warzywa i owoce pojawiły się w Polsce? Jakie były niezwykłe dzieje znanych potraw?  A co jedzą ludzie w innych krajach? O tym wszystkim opowie Wiktor Niedzicki w webinarium „Przygody przy stole”. Wykład zostanie wzbogacony o autorskie filmy prezentujące ciekawe potrawy i przysmaki z całego świata. Czy polubimy przysmaki z innych kultur?

Sylwetka redaktora Niedzickiego

Link do wydarzeniu na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Link do nagrania pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli o godz. 20.00 w środę 1 lipca (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE: 

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: