Jesteś tutaj

Zjazd ambasadorów: festiwalowe spotkanie na szczycie

Organizatorzy 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE mają za sobą wyjątkowe spotkanie z ambasadorami ŚFN, które odbyło się 6 listopada w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. 

W poprzedniej edycji zaszczytną funkcję ambasadora sprawowały cztery osoby (w kolejności alfabetycznej): Piotr Baron, dr Łukasz Lamża, Wiktor Niedzicki i dr Tomasz Rożek. W tym roku to zaszczytne grono zostało rozszerzone i będzie liczyć już jedenaścioro postaci, a nasi nowi ambasadorzy zaprezentowali się festiwalowej publiczności już podczas trzeciej edycji. W spotkaniu wzięło udział sześcioro z nich: panowie Niedzicki, Lamża i Rożek oraz Agata Kołodziejczyk, Jarosław Juszkiewicz i – za pośrednictwem programu Skype – przebywający w Szwajcarii Arkadiusz Gorzawski. Na czele zespołu organizatorów stał dyrektor generalny przedsięwzięcia, prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Rozmowy podjęte w gronie popularyzatorów nauki miały na celu włączenie ambasadorów w pracę nad ŚFN. Mieli oni okazję, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat wydarzenia, wskazać jego mocne i słabe strony oraz zaproponować pomysły, dzięki którym festiwal stanie się bardziej funkcjonalny, a nauka będzie jeszcze bliżej. Dyskutowali m.in. o dodatkowych atrakcjach dla gości oraz nowych sposobach na ciekawą i zachęcającą prezentację nauki. Po spotkaniu odbył się wspólny obiad, a po nim ambasadorzy zostali również zaproszeni na zwiedzanie Muzeum Śląskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie i zaangażowanie. Efekty rozmów już wkrótce!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika