Zobacz materiały z e-MSFF „W sieci folkloru”!

Koncerty, wykłady i warsztaty, które od kilku tygodni odbywają się w ramach e-MSFF „W sieci folkloru” od dzisiaj można oglądać także na naszej stronie internetowej. W tym Śląski Festiwal Nauki KATOWICE objął zaprzyjaźnioną inicjatywę swoim patronatem.

Materiały z festiwalu znajdziecie TUTAJ, a zbiór ten będziemy systematycznie uzupełniać. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF), którego organizatorem od początku, czyli od 1979 roku, jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, a gospodarzem – działający przy śląskiej uczelni Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, to znane i niezwykle cenione przedsięwzięcie w świecie folkloru.

W ciągu 32 dotychczasowych edycji na MSFF przyjechało ok. 300 zespołów z całego świata, w tym m.in. z Kolumbii, Meksyku, Indonezji, Malezji, Kenii czy Beninu, a każdego roku festiwalowa publiczność ma okazję podziwiać występy ponad 400 wykonawców. 

Pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany dotychczasowej formuły i przeniesienia festiwalu w przestrzeń internetową – transmisje i retransmisje koncertów, wykładów i warsztatów można oglądać za pośrednictwem Facebooka, a wszystkie materiały (w tym także zapowiedzi) dostępne są (w postaci playlisty) na kanale Uniwersytetu Śląskiego na platformie YouTube.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: