Jesteś tutaj

6. ŚFN KATOWICE z udziałem Karola Wójcickiego

Kontynuujemy przedstawienie gości specjalnych, którzy na początku grudnia wystąpią podczas szóstej edycji Śląskiego Festiwali Nauki KATOWICE. Jednym z nich będzie czołowy polski popularyzator astronomii Karol Wójcicki.

Karol Wójcicki to pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. To także twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’u „Z głową w gwiazdach”.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca. Dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym, polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących się z nieba meteorów.

Z zarażania astronomiczną pasją uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tysięcy osób!) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych.

Karol Wójcicki

Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, współpracownikiem „Gazety Wyborczej”, prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Jest nauczycielem astronomii w Szkole Podstawowej Eureka. W latach  2008–2016 był związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez dawne Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.


Kto jeszcze pojawi się w Katowicach między 3 a 5 grudnia? Poznaj sylwetkę prof. Zbigniewa Izdebskiego!

Nazwiska kolejnych gości specjalnych 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE poznacie już wkrótce!

Polski
Główna grafika: 
Astronauta znajdujący się w przestrzeni kosmicznej. Na drugim planie Ziemia widziana z kosmosu.
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika