Jesteś tutaj

6. ŚFN KATOWICE: zakończyliśmy nabór zgłoszeń do programu! 

439 – tyle propozycji aktywności popularnonaukowych otrzymaliśmy od Was w zakończonym właśnie naborze do programu szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Zespół odpowiedzialny za przygotowanie programu przystępuje teraz do dalszych prac nad Waszymi propozycjami – wkrótce skontaktujemy się ze wszystkimi zgłaszającymi w celu omówienia szczegółów organizacyjnych.

Spośród 439 zgłoszeń 366 to propozycje z uczelni współorganizujących Śląski Festiwal Nauki Katowice, a 73 – aktywności nadesłane przez inne podmioty i instytucje.

Podział zgłoszeń według uczelni przedstawia się następująco:
● Uniwersytet Śląski w Katowicach – 213 
● Politechnika Śląska w Gliwicach – 48
● Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – 28
● Śląski Uniwersytet Medyczny – 26
● Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie – 18
● Akademia Techniczno-Humanistyczna – 13
● Politechnika Częstochowska – 11
● Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach – 8
● Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach – 1

Natomiast pod względem typów aktywności zgłoszenia od uczelni dzielą się na:
95 stanowisk pokazowych
157 wykładów
73 warsztaty
21 wystaw
20 innych aktywności

Przypominamy, że 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie między 3 a 5 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz w „Spodku”. W programie festiwalu znajdzie również dodatkowy moduł zorganizowany w przestrzeni publicznej. 6. ŚFN będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach przygotowań do piastowania przez Katowice funkcji Europejskiego Miasta Nauki w roku 2024.

Bardzo przejmujemy się tym wszystkim, co dzieje z Ukrainą i Ukraińcami – z myślą o nich organizujemy w piątek 25 marca koncert charytatywny „Miasto Nauki Ukrainie”, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Zdajemy sobie również sprawę, że nasza przyszłość została wzięta ostatnio w nawias niepewności. Staramy się jednak w tych trudnych czasach robić to, co do nas należy – a więc najlepiej jak tylko potrafimy, pracujemy nad przygotowaniem kolejnej edycji Śląskiego Festiwal Nauki KATOWICE. Wierzymy, że w grudniu znowu spotkamy się wszyscy razem podczas święta śląskiej nauki i że właśnie nauka da nam nadzieję.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Karolina Głowacka
Edycja: 

Nazwa użytkownika