Jesteś tutaj

Adam Robiński gościem 6. ŚFN Katowice

Choć mieszka w Warszawie, to bezustannie krąży po całej Polsce. Podróże pomagają mu w pisaniu o przyrodzie oraz wszystkim, co dzieje się na styku natury i sztuki. Jest certyfikowanym przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym i… znawcą relacji ludzko — bobrzych. Przedstawiamy Adama Robińskiego, kolejnego gościa szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Już dwie pierwsze książki Adama Robińskiego, Hajstry. Krajobraz bocznych dróg oraz Kiczery. Podróż przez Bieszczady, spotkały się z uznaniem ze strony czytelników oraz krytyków. Obie otrzymały kilka nagród oraz nominacji do nagród literackich i podróżniczych, m.in. Grand Prix Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz Nagrodę Magellana. Za pośrednictwem swojej najnowszej książki Pałace na wodzie, autor zaprosił nas do królestwa bobrów, przedstawiając relacje, jakie panują między tymi niesamowitymi zwierzętami a ludźmi. Czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak wyglądała reintrodukcja gatunku, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdował się na skraju wymarcia.

Artykuły naszego gościa można czytać m.in. w „Życiu Warszawy”, „Rzeczpospoliej”, „National Geographic Polska”, „Tygodniku Powszechnym” oraz miesięczniku „Pismo”. 

 

Polski
Główna grafika: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika