Jesteś tutaj

Chcemy wesprzeć osoby w kryzysie bezdomności

Problem bezdomności jest wielowymiarowy i niezwykle trudny. Bardzo często nie wiemy, jak reagować na osoby w kryzysie bezdomności. Ponieważ 5. ŚFN KATOWICE po raz pierwszy organizowany jest w przestrzeni otwartej, postanowiliśmy otworzyć się na osoby w kryzysie bezdomności. 

Nawiązaliśmy współpracę z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, dzięki którym uruchomimy specjalną strefę pod nazwą „Cztery kąty bezdomności”. W namiocie umiejscowionym bezpośrednio za Strefą miasta i wody przy ulicy Bankowej osoby w kryzysie bezdomności będą mogły otrzymać pomoc, a także skorzystać z różnorodnych porad. Jednocześnie na terenie festiwalu będą działać streetworkerzy, których zadaniem będzie ułatwienie kontaktu uczestników festiwalu z osobami w kryzysie bezdomności. 

Mamy świadomość, że często kontakt z osobami w kryzysie bezdomności jest trudny. Często nie wiemy, jak się wobec takich osób zachować. Właśnie dlatego liczymy na Państwa współpracę ze streetworkerami. Pamiętajmy, że osoby bezdomne są ciekawe świata jak wszyscy ludzie. Pamiętajmy, że plenerowe Miasto Nauki nad Rawą jest miejscem dla wszystkich.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika