5. ŚFN

Przedłużamy nabór do kolejnej edycji Konkursu OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków

Już po raz czwarty poszukujemy przedstawicieli społeczności wynalazców-amatorów, którzy chcieliby pochwalić się efektami swoich prac przed szerszą publicznością – w tym wypadku przed publicznością piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Polski

Powódź. Mnie to nie dotyczy?

Dynamiczne zmiany klimatu dają się coraz bardziej we znaki. Choć uwagę przykuwają głównie doniesienia z odległych krajów Azji, Afryki czy obu Ameryk, także na naszym kontynencie obserwujemy anomalie obok których nie można przejść obojętnie. Kontrastujące ze sobą, naprzemiennie siejące spustoszenie, powodzie i susze nękają także Europę. Są zauważalne również w Polsce. Zwłaszcza zjawisko powodzi ewoluowało w ostatnim czasie.

Zapraszamy do udziału w programie online 5. ŚFN!

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy spotkać się z Wami w plenerowym Mieście Nauki nad Rawą! Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE trwa jednak dalej – od dzisiaj aż do piątku zapraszamy do udziału w wykładach, pokazach i warsztatach, które można śledzić online na Facebooku ŚFN, a także w playerze poniżej.

Polski

Zwycięzcy Nagród OFF Science i POP Science 2021

Obydwie nagrody są wręczane w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Nagroda OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków przyznawana jest twórcom autorskich koncepcji urządzeń i innowacyjnych rozwiązań technicznych. Z kolei Nagroda POP Science wręczana jest najlepszym popularyzatorom nauki w pięciu kategoriach.

Polski

Oglądaj transmisje z plenerowego Miasta Nauki nad Rawą!

Zapraszamy do oglądania transmisji z plenerowego Miasta Nauki nad Rawą! Czekamy na Was łącznie na 10 scenach tematycznych oraz na głównej Scenie Doliny Rawy.

Polski

Inauguracja 5. ŚFN oraz wręczenie Śląskich Nagród Naukowych 2021

W sobotę 9 października na scenie River Sound (obok Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach), znajdującej się na terenie plenerowego miasta nauki nad Rawą, odbyła się uroczysta inauguracja piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Podczas gali otwarcia wręczono Śląskie Nagrody Naukowe 2021, przyznane naukowcom ze śląskich uczelni współorganizujących festiwal.

Polski

Najważniejsze informacje logistyczne

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Polski

Strefa Radia 357

Już jutro 10 października zapraszamy na stanowisko Radia 357, które jest naszym patronem medialnym! Stanowisko będzie jednocześnie mobilnym studiem radiowym. Znajdziecie je w obszarze nauk humanistyczno-społecznych.

Polski

Tygodnik „Polityka” patronem medialnym 5. ŚFN KATOWICE!

Piątą edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE patronatem medialnym objął tygodnik „Polityka”!

Polski

Onet patronem medialnym 5. ŚFN KATOWICE!

Popularny serwis Onet objął patronatem medialnym piątą edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE!

Polski

Strony

Subskrybuj RSS - 5. ŚFN