Jesteś tutaj

Dionisios Sturis gościem 6. ŚFN KATOWICE

Dionisios Sturis zasłynął jako twórca licznych reportaży i podcastów oraz książek reporterskich. W roku 2021 otrzymał nagrodę magazynu „Traveller” za Zachód słońca na Santorini. W 2022 roku będzie gościem szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. 

Pochodzący z Grecji dziennikarz i pisarz, Dionisios Sturis, wychował się w Polsce. Jego nazwisko nie jest obce słuchaczom radia TOK FM i czytelnikom „Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu” oraz „Polityki”. W swoich książkach podejmował tematykę zarówno współczesnej Grecji, jak i greckich uchodźców, którzy w latach 40. i 50. XX w. znaleźli azyl w Polsce. W 2019 roku ukazała się książka Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey, którą napisał w autorskim duecie z Ewą Winnicką. Nominowany do licznych nagród, m.in. Grand Press, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody im. Beaty Pawlak. Kucharz amator.

Dionisios Sturis


Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się w dniach 3–5 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika