Jesteś tutaj

Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej

W sobotę 18 marca podczas uroczystej gali poznamy laureatów Śląskiej Nagrody Naukowej 2022, która przyznawana jest w ramach 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

W tym roku w trzech kategoriach (pracownik, doktorant oraz Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Katowice) zostało nominowanych 40 osób. Z sylwetkami wszystkich kandydatów można zapoznać się w zakładce „Nominacje do Śląskiej Nagrody Naukowej 2022”.

Już sama nominacja stanowi wyraz podziwu Kapituły Nagrody oraz wspólnot akademickich dla badaczy i twórców, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia, oraz dla najzdolniejszych doktorantów, a także dla osób, które prowadzą działalność naukową na rzecz społeczności Katowic. To wyróżnienie ma być również źródłem motywacji w dążeniu do realizacji kolejnych naukowych przedsięwzięć.

Grafika z napisem Śląska Nagroda Naukowa 2022. W górnym prawym roku logotyp Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Śląska Nagroda Naukowa to prestiżowa nagroda, którą przyznają uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Każda ze szkół wyższych wyłania nominowanych spośród pracowników oraz doktorantów według własnej, wewnętrznej procedury, a laureatów wybiera Kapituła Nagrody. W jej skład wchodzą reprezentanci uczelni współorganizujących ŚFN. W tym roku pracami kapituły nagrody kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej znajduje się w zakładce „Śląska Nagroda Naukowa”.

Polski
Główna grafika: 
Grafika z napisem Śląska Nagroda Naukowa 2022. Na prawo od środka znajduje się logotyp Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika