Jesteś tutaj

Jak wejść do plenerowego Miasta Nauki nad Rawą i jak dbamy o bezpieczeństwo uczestników w dobie COVID-19

Przypominamy, że dostęp do plenerowego Miasta Nauki nad Rawą jest bezpłatny dla wszystkich uczestników! Żeby skorzystać z 14 scen, ponad 200 pokazów i spotkać ponad 1000 naukowców, konieczne będzie posiadanie wejściówki (wydrukowanej lub w telefonie). Wejściówkę należy wymienić na opaskę w dowolnym punkcie informacyjnym festiwalu.

KROK PO KROKU – CO ZROBIĆ, ŻEBY WEJŚĆ DO MIASTA NAUKI NAD RAWĄ 10 października 2021 r.?

1. Zarejestruj się na bezpłatną wejściówkę ze strony 5sfn.systemcoffee.pl (obowiązuje powyżej 3. roku życia). Otrzymasz ją od nas na adres mailowy podany podczas rejestracji.
2. Wydrukuj wejściówkę lub zapisz w telefonie.
3. Przedstaw wejściówkę w dowolnym punkcie informacyjnym festiwalu (mapę punktów znajdziesz na mapie ogólnej festiwalu, dostępnej TUTAJ).
4. Załóż opaskę, którą otrzymasz na podstawie potwierdzenia.
5. Opaskę pokazuj zawsze na wejściu do wybranej strefy.
6. Ciesz się wszystkimi atrakcjami plenerowego Miasta Nauki nad Rawą.

 

Co się stanie, jeśli przyjdę na Festiwal bez wejściówki?
Nic nie szkodzi, będziesz musiał tylko spędzić trochę więcej czasu przy punkcie informacyjnym. Jeżeli nie będziesz dysponował/dysponowała wejściówką, zostaniesz poproszony/poproszona o wypełnienie oświadczenia zdrowotnego w formie papierowej. Na tej podstawie otrzymasz opaskę. Ten proces może się jednak wiązać z koniecznością dłuższego oczekiwania w kolejce. Zdecydowanie lepiej wypełnić niezbędne informacje online!


Planowane lokalizacje punktów informacyjnych na terenie Miasta Nauki nad Rawą przedstawiamy poniżej:
● punkt informacyjny na rynku w Katowicach w pobliżu dawnej siedziby Muzeum Śląskiego
● punkt informacyjny w pobliżu Teatru Śląskiego
● punkt informacyjny w pobliżu skrzyżowania ulic Moniuszki i Szkolnej
● punkt informacyjny przy ulicy Uniwersyteckiej 4 (tzw. strefa dostępności 5. ŚFN KATOWICE)
● punkt informacyjny na ulicy Bankowej od strony ulicy Warszawskiej
● punkt informacyjny na ulicy Bankowej od strony ulicy Uniwersyteckiej
● centralny punkt informacyjny w pobliżu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (kampus UŚ)
● punkt informacyjny na ulicy Pańki od strony ulicy Dudy-Gracza
● punkt informacyjny dla strefy warsztatowej za Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (kampus UŚ)

 

Podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE chcemy zapewnić wszystkim zwiedzającym pełne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego podjęliśmy następujące działania:

1. Monitorujemy liczbę uczestników wydarzenia poprzez zastosowanie systemu bezpłatnych wejściówek, o których więcej możesz przeczytać TUTAJ. Wejściówkę należy okazać w punkcie informacyjnym, gdzie zostanie ona wymieniona na opaskę. Posiadanie opaski jest warunkiem dostępu do poszczególnych stref festiwalu.
2. Obowiązywać będą limity dostępu do poszczególnych stref festiwalowych zgodne z wytycznymi rządowymi.
3. W halach namiotowych będą udostępnione aplikatory z płynem do dezynfekcji rąk.
4. Uczestnicy wydarzenia będą proszeni o korzystanie z maseczek (zwłaszcza w halach namiotowych) oraz o zachowywanie niezbędnego dystansu.

 

Jednocześnie zapraszamy uczestników 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w szczepionkobusie, który zostanie ustawiony na parkingu Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

Osoby zainteresowane tematami związanymi ze szczepieniami, pandemią COVID-19 i wpływem pandemii na społeczeństwo zapraszamy do skorzystania z następujących aktywności festiwalowych:

● Ścieżka zdalnego życia – łączącej ze sobą stanowiska pokazowe w różnych obszarach wiedzy: ich elementem wspólnych jest odnoszenie się do tematyki pandemii, zdalnego życia, zmian, które wymogła na nas pandemia itp.;

● Scena COVID Impact – jest ona zwieńczeniem Ścieżki zdalnego życia, a będzie można na niej posłuchać o starożytnych epidemiach, wpływie pandemii na naszą psychikę czy o wpływie pandemii na edukację. Jednocześnie będziemy się zastanawiać nad tym, dlaczego niektórzy z nas nie wierzą w pandemię oraz zadamy trudne pytania o szczepienia. Szczegółowy plan wydarzeń na scenie można znaleźć TUTAJ;

● „Trudne pytania o szczepienia” to tytuł rozmowy, którą dr Łukasz Lamża przeprowadzi z dr. Bartoszem Fiałkiem oraz prof. Krzysztofem Pyrciem i prof. Wojciechem Szczeklikiem. Na rozmowę zapraszamy od godz. 15.10 na Scenę COVID Impact. Uwaga! Zapraszamy do zadawania pytań do debaty w poście na Facebooku.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika