Jesteś tutaj

Konkurs dla uczniów „Młodzi dla przyszłości Śląska”

W ramach 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zadebiutuje konkurs dla uczniów „Młodzi dla przyszłości Śląska”!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu oprócz odwiedzenia Międzynarodowego Centrum Kongresowego zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich nauczycieli do czynnego udziału w ŚFN KATOWICE poprzez zgłoszenie w konkursie „Młodzi dla przyszłości Śląska” propozycji szkolnego projektu naukowego w obrębie pięciu stref tematycznych: humanistyczno-społecznej, przyrodniczej, nauk ścisłych, medycyny i zdrowia oraz techniki. 

Konkurs skierowany jest do tych osób, które na co dzień pracują nad konkretnym projektem badawczym i chcieliby się nim pochwalić. Poszukujemy kreatywnych, oryginalnych i innowacyjnych pomysłów na prezentację tego, jak „Nauka zmienia życie”. Preferujemy, aby prezentowane projekty miały formę stanowiska pokazowego i były pewnego rodzaju prototypami rozwiązań na to, jak nauka wpływa na nasze życie.

Mile widziane będą propozycje dotyczące środowiska lokalnego i problemów Katowic wraz z odpowiedzią na pytanie, jak można sobie z nimi poradzić. Zależy nam na głosie młodzieży na temat tego, co dzieje się w naszym regionie. 

Najlepsze propozycje szkolne zostaną włączone do programu szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, a ich autorzy znajdą się w gronie festiwalowych wystawców i będą mogli zaprezentować efekty swych wysiłków w poniedziałek 5 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Zachęcamy do konsultacji w sprawie zgłoszeń konkursowych za pośrednictwem adresu e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl.

Nabór zgłoszeń trwa do 31 października za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Zasady zgłoszenia projektu w konkursie określa regulamin (do pobrania w formacie PDF, razem z odpowiednimi załączniki, poniżej).

REGULAMIN KONKURSU
„MŁODZI DLA PRZYSZŁOŚCI ŚLĄSKA”

ZAŁĄCZNIK NR 1 –
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

ZAŁĄCZNIK NR 2 –
OŚWIADCZENIE RODZICA
(LUB OPIEKUNA PRAWNEGO)

Polski
Tło nagłówka: 

Nazwa użytkownika