Jesteś tutaj

Dla odwiedzających

Mapa festiwalu

W poruszaniu się po Międzynarodowym Centrum Kongresowym pomoże Wam festiwalowa mapa. Zachęcamy do pobrania jej w formacie PDF, za pośrednictwem buttona poniżej. Mapę znajdziecie również w drukowanym dodatku z programem – będzie on dostępny w punktach informacyjnych podczas festiwalu.

POBIERZ MAPĘ FESTIWALU (PDF)

Polski

EXPO festiwali nauki

4 i 5 grudnia spotkamy się ponownie w gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Jednym z elementów tej odsłony ŚFN będzie EXPO festiwali, poprzez które chcemy jeszcze mocniej integrować twórców i organizatorów festiwali nauki z Polski i zagranicy.

EXPO festiwali będzie obejmowało dwie sfery: bardzo dobrze znany z poprzednich edycji Program dla delegatów oraz zupełną nowość, czyli Science EXPO. Zacznijmy od przybliżenia tej nowości.

Polski

Nominacje do Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Uczelnie współorganizujące szóstą edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE wyłoniły – zgodnie ze swoimi wewnętrznymi procedurami – nominowanych do Śląskiej Nagrody Naukowej 2022. 

Zachęcamy do zapoznania się z listą nominowanych:

 

PRACOWNICY UCZELNI     DOKTORANCI
Polski

Przystanki Nauka

Po raz kolejny w programie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE znalazły się dwa Przystanki Nauka, czyli miejsca przeznaczone na spotkania w formie „żywej biblioteki”, przygotowane przez redakcję portalu popularnonaukowego Uniwersytetu Śląskiego. Przystanki Nauka to próba jeszcze odważniejszego wyjścia ludzi nauki do „zwykłego człowieka”. Uczestnicy 6. ŚFN KATOWICE na specjalnie utworzonych przystankach będą mogli porozmawiać z zaproszonymi reprezentantami świata nauki oraz innymi ciekawymi gośćmi.

Polski

Bookstrefa

Zlokalizowana w Holu górnym MCK Bookstrefa to księgarnia przygotowania we współpracy z obchodzącym 10-lecie istnienia wydawnictwem Copernicus Center Press. W Bookstrefie będzie można nabyć wartościową literaturę naukową i popularnonaukową, która ukazała się nakładem naszego partnera, ale także innych wydawnictw.

Polski

Sala wielofunkcyjna

Sala wielofunkcyjna Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach to bez dwóch zdań serce festiwalowej przestrzeni.

Podczas 6. ŚFN będą tutaj zlokalizowane:

Scena główna;

● sześć stref tematycznych poświęconych kolejno: przyrodzie, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu, technice (to w nich należy spodziewać się pokazów naukowych) oraz sztuce;

Polski

Oglądaj ŚFN w internecie

Nie możesz uczestniczyć stacjonarnie w aktywnościach w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, a bardzo chcesz wziąć udział w festiwalu? Nic straconego! Będziemy transmitować online wydarzenia z następujących scen:

● Sceny głównej,

● Sceny Tomasza Rożka „Nauka. To Lubię!”,

● Sceny węgla.

Polski

Strony

Nazwa użytkownika