Jesteś tutaj

Łukasz Wilczyński i Jan Pomierny ambasadorami ŚFN

 

Ambasadorowie Śląskiego Festiwalu Nauki to osoby związane z różnymi dziedzinami nauki lub sztuki, które jednocześnie aktywnie popularyzują. Ich wsparcie dla festiwalu, w postaci uczestnictwa w wydarzeniu czy jego promowania, jest szczególnie cenne.


Tym bardziej cieszymy się, gdy do grupy ambasadorów dołączają kolejni. Podczas tegorocznej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki ich szeregi zasilili Łukasz Wilczyński i Jan Pomierny.


Łukasz Wilczyński jest popularyzatorem astronomii i ekspertem ds. sektora kosmicznego. Pełni funkcję prezesa Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Był pomysłodawcą i współorganizatorem projektu European Rover Challenge – obecnie jednego z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. W latach 2008–2013 koordynował prace europejskiego oddziału The Mars Society – organizacji non-profit, której celem jest eksploracja i przyszłe osadnictwo na Marsie. Poza tym Łukasz Wilczyński jest prezesem zarządu Planet Partners – firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie komunikacyjnym i zarządzaniu kryzysowym.


Jan Pomierny pełni funkcję producenta kreatywnego i CEO w Science Now – studiu specjalizującym się w komunikacji naukowej i rozwoju nowych przedsięwzięć biznesowych na styku nauki, edukacji, sztuki i rozrywki. W latach 2012–2018 był producentem kreatywnym w Platige Image, gdzie współpracował przy powstawaniu krótkometrażowego filmu pt. Ambicja, stanowiącego część kampanii promującej Misję Rosetta zainicjowaną przez Europejską Agencję Kosmiczną. W ramach Science Now Jan Pomierny bierze także udział w realizacji różnych popularnonaukowych projektów i programów. Na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju zaprezentowana zostanie instalacja artystyczna o nazwie „Polski Stół”, będąca częścią ekspozycji Pawilonu Polski, a powstająca przy współudziale Jana Pomiernego.


Sylwetki wszystkich naszych 12 ambasadorów znajdziecie na tej stronie.

Polski
Główna grafika: 
Widok z kosmosu na Ziemię spowitą chmurami. W prawym górnym rogu widoczny fragment wehikułu
Edycja: 

Nazwa użytkownika