Mikołaj Sokół poprowadzi kolejne webinarium pod auspicjami ŚFN!

Mikołaj Sokół, dziennikarz, komentator telewizyjny i niekwestionowany ekspert w dziedzinie wyścigów Formuły 1, opowie o tajnikach swojego ukochanego sportu w kolejnej odsłonie cyklu webinariów organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Webinar odbędzie się w środę 16 grudnia o godz. 20.00 na FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Dlaczego wyścigówki Formuły 1 mają więcej wspólnego z samolotami niż ze zwykłymi samochodami? Na czym polegają sekrety ich osiągów oraz walka o tysięczne części sekundy? W jaki sposób doświadczenia z F1 przydają się nie tylko w motoryzacji drogowej, ale także w sklepach, szpitalach, na lotniskach i w innych dyscyplinach sportu? Fascynujące kulisy wyścigowej technologii przybliża Mikołaj Sokół, dziennikarz, komentator telewizyjny i ekspert zajmujący się Formułą 1, który z powodzeniem zamienił dziecięce marzenia na pracę przy wyścigowych mistrzostwach świata. Od 2006 roku regularnie obecny na wyścigach Grand Prix, łączy życie zawodowe z pasją – Formułą 1. Komentuje wyścigi na kanale Eleven Sports (a wcześniej także na antenach Polsatu), przeprowadza wywiady i gości w studiu jako ekspert. Tłumaczy na język polski branżowy miesięcznik „F1 Racing”, publikuje m.in. w „Rzeczpospolitej” i na własnej stronie internetowej www.sokolimokiem.com.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 4. ŚFN KATOWICE:

#Zostańwdomu i zobacz, że #naukajestbliżej!

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Edycja: