Jesteś tutaj

Moc atrakcji w strefie nauk ścisłych na 6. ŚFN!

W strefie nauk ścisłych czekają na Ciebie naukowcy z różnych dziedzin – chemii, informatyki czy kosmonautyki, którzy zaplanowali mnóstwo fascynujących aktywności.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Dzięki pokazowi „Steganografia, czyli chemiczna obrona przed Pegasusem” dowiesz się m.in. jak stworzyć ukryty list i wywołać jego treść w różnych kolorach, jak zaszyfrować wiadomość w taki sposób, że nie odkryje jej nawet oprogramowanie szpiegujące oraz jak wykonać inkaust, czyli średniowieczny tusz! 

Pokaz „Internet rzeczy – programowanie to frajda!” zabierze Cię w fascynujący świat tworzenia kodów i programowania interaktywnych przedmiotów! Zapoznaj się z działaniem platformy programistycznej Arduino i stworzonymi dzięki niej projektami, takimi jak roboty edukacyjne, drukarki 3D czy otwarte systemy automatyki domowej.

Mamy również coś specjalnego dla pasjonatów kosmonautyki! Odwiedź pokaz „Studencki Program Kosmiczny” i naucz się, jak eksplorować kosmos. Podczas pokazu prowadzący zaprezentują m.in. jak przebiega proces budowania rakiety modelarskiej i w jaki sposób odbierać zdjęcia satelitarne.

Dlaczego barwy pawich piór czy skrzydeł motyli są tak wyraziste? Czy widok mokrych plam na jezdni to zawsze konsekwencja deszczu? Jak powstaje tęcza? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz na pokazie „Magia barw w przyrodzie”!

Chemia od zawsze kojarzyła Ci się albo z nudnym przedmiotem w szkole, albo z szemranymi przygodami Waltera White’a z Breaking Bad? Dzięki pokazowi „Chemiczny świat iluzji” na pewno zmienisz zdanie! Przyjdź i zobacz intrygujące eksperymenty, które zaskoczą Cię niespodziewanymi efektami. Jak zapowiadają organizatorzy pokazu – nie obędzie się bez ognia i wybuchów!

To tylko wybrane z kilkunastu niesamowitych pokazów, które przygotowaliśmy dla Ciebie w strefie nauk ścisłych. Do zobaczenia!

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH
POKAZÓW NAUKOWYCH 6. ŚFN 

 


6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE i Expo festiwali nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Polski
Główna grafika: 
żarówka
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika