Jesteś tutaj

Nagroda POP Science 2021 – rozpoczynamy głosowanie!

Do 7 października 2021 roku do godziny 23.59 trwa internetowe głosowanie, które pozwoli wyłonić laureatów nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, blog lub strona internetowa, audycja radiowa lub podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą – myśl globalnie, działaj lokalnie: pracownik uczelni oraz mieszkaniec województwa śląskiego.

Nominowani do nagrody POP Science są wybierani po przeliczeniu głosów oddanych przez członków Jury na kandydatów spośród wszystkich zgłoszeń, jakie wpłynęły. Po ogłoszeniu listy nominowanych głosy na nich może oddawać każdy w głosowaniu internetowym.

O zwycięstwie decyduje Jury oraz wszyscy głosujący z zachowaniem proporcji 50% głosów internautów i 50% głosów Jury. Skład Jury nagrody POP Science ŚFN KATOWICE 2021 opublikowany jest TUTAJ.

Oto nominacje do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021:

Wideoblog

„emce kwadrat”

„Hania Es”

„Kasia Gandor”

 

Blog lub strona internetowa

„Kwantowo”

„Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”

„Zdrowa Głowa”

 

Audycja radiowa lub podcast

„Datownik historyczny Macieja Korkucia” (RMF Classic)

„Lubię wiedzieć”

„Z Innej Planety” (Polskie Radio RDC) 

 

Myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni działającej na terenie województwa śląskiego

● dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska (Politechnika Śląska)

● dr Magdalena Christ (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

● dr Bartłomiej Gabryś (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)

 

Myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego

● Marcelina Jureczko

● Jarosław Gwizdak

● Andrzej Włusek

 

Prezentacja nominowanych i głosowanie dostępne są TUTAJ.

ZAGŁOSUJ

Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę 10 października podczas piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Zapraszamy do udziału!

Grafika w odcieniach czerwonego, różowego i fioletowego. Po lewej stronie napisy: Nagroda POP Science 2021, Wybierz najlepszych popularyzatorów nauki oraz Zagłosuj!, po prawej stronie napisy Śląski Festiwal Nauki KATOWICE oraz piktogramy kategorii

 

Nagroda POP Science zostanie wręczona po raz drugi. Jest to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (ŚFN). Oprócz tej honorującej popularyzatorów nauki wręczane są również Śląskie Nagrody Naukowe za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science.

Sam festiwal jest jednym z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce, a jego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Piąta edycja wydarzenia odbędzie się między 9 a 15 października. Publiczność festiwalową zaprosimy 10 października na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni – do przestrzeni internetowej.

Polski
Główna grafika: 
Grafika promująca POP Science 2021 z ikoną mózgu
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika