Jesteś tutaj

Nowy rok akademicki rozpoczniemy w Mieście Nauki Katowice!

Aby przygotować się do doniosłych wydarzeń roku 2024, katowickie uczelnie połączyły siły i stworzyły Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki. Pierwszym akcentem wspólnych działań będzie Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023, która odbędzie już w najbliższy piątek 30 września.

Wspomniane „doniosłe wydarzenia” to oczywiście wszystko to, co będzie działo się w Katowicach w związku z tytułem Europejskiego Miasta Nauki. W przyznaniu naszemu miastu tego prestiżowego miana ogromne znaczenie miał sukces dotychczasowych edycji Śląskiego Festiwalu Nauki.

Ceremonia wspólnej inauguracji ośmiu członków konsorcjum (siedmiu uczelni oraz Miasta Katowice) rozpocznie się o godz. 10.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a zostanie poprzedzona uroczystym przemarszem orszaków rektorskich ulicami Katowic. Zwieńczeniem inauguracji będzie koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Uroczystość będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku (na fanpage’u Miasta Katowice oraz na fanpage’ach uczelni tworzących Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki), a także w serwisie YouTube na kanale „Katowice Oficjalny Kanał”. Transmisja w języku angielskim dostępna będzie tylko w serwisie YouTube.

Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki, w którego skład wchodzą:
• Miasto Katowice (strategiczny partner Konsorcjum),
• Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
• Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
• Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach,
• Politechnika Śląska,
• Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
• Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
• Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider).

Partnerem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Szczegółowe informacje na temat Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 dostępne są stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika