Carbosfera
Pokażemy węgiel jako element przemysłowego dziedzictwa. Carbosfera przeniesie uczestników Festiwalu głęboko pod ziemię w dwójnasób – dzięki wirtualnej rzeczywistości i… klockom Lego. Wiertnica, spągoładowarka, kombajn chodnikowy oraz wielce widowiskowy kombajn ścianowy wspomagany sekcjami obudowy zmechanizowanej są: wykonane w 100% z klocków, w pełni ruchome, zdalnie sterowane za pomocą tabletów. Nie tylko zobaczycie ten majstersztyk, ale będziecie mogli kierować nimi dzięki aplikacji. Carbosfera to też wirtualna wizyta kilkaset metrów pod ziemią.
Bawimy się z Animacjami Megi
Zapraszamy do strefy zabawy – czeka tu na Was mnóstwo atrakcji: klocki Lego i opowieści z książek, spotkania autorskie oraz mnóstwo twórczych i kreatywnych warsztatów.
Konstruujemy z Bricks 4 Kidz
Zapraszamy do strefy Bricks 4 Kidz – to połączenie zabawy i nauki przy wykorzystaniu lubianych przez wszystkich klocków Lego.
Laboratorium ruchu – animacje dla dzieci
Zapraszamy do świata pełnego zabawy, uśmiechu, ruchu i niezapomnianych doświadczeń!
Świąteczne warsztaty plastyczne
Zapraszamy na świąteczne warsztaty plastyczne.
Co siedzi w głowie naukowca
Zapraszamy za warsztaty plastyczne. Dzieci będą miały okazję zaobserwować działanie siły podmuchu w połączeniu z kolorem i stworzyć uciekającego szalonego naukowca. Serdecznie zapraszamy!
Nauka jest kolorowa
Zapraszamy za warsztaty plastyczne. Dzieci będą miały okazję zaobserwować, jak zachowuje się suchy kolor w połączniu z wodą. Serdecznie zapraszamy!
Spotkanie autorskie oraz warsztaty z Polą i Ewą Stępniewicz – autorkami książki „Kto mieszka za meblami?”
„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – to pierwsze zdanie książki napisanej i zilustrowanej (z małą pomocą dorosłych) przez kilkuletnią Polę Stępniewicz. Publikacja jest nie tylko ciekawostką, polecają ją psychologowie: „Logika i racjonalne myślenie nie są skuteczną bronią w walce z wyobraźnią”. Bohater „Kto mieszka za meblami” poradził sobie z lękami tak jak Pola, jej autorka – oswoił i ośmieszył potwory. Warto spróbować tej metody i zamiast przerażenia wywoływać uśmiech”. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty plastyczne.
Klocki Lego z historiami – czytanie i budowanie, wyobraźni pobudzanie
Klocki Lego i opowieści z książek i książeczek staną się pretekstem do tego, by pomyśleć o różnicach, tolerancji i wyrozumiałości. W trakcie wspólnych gier i zabaw, a także w czasie wspólnego budowania z klocków Lego okazać się może, że mądrość najmłodszego pokolenia polega na tym, że nie szukają różnic pomiędzy ludźmi (oraz innymi stworzeniami), a skupiają się na tym, co nas łączy. Zadanie „Ciekawość to pierwszy stopień do... piękna” realizowane jest przez Fundację W to mi graj i współfinansowane z budżetu miasta Katowice.
Dziecięca Przestrzeń Wyobraźni
Pałac Młodzieży w Katowicach zaprasza do Dziecięcej Przestrzeni Wyobraźni na aktywności, takie jak: mindfulness, planszomania, plenerowa wypożyczalnia książek. Co tu znajdziecie? Tworzenie zakładek do książki z wykorzystaniem różnych technik papieroplastycznych m.in. origami; elementy terapii ręki; ćwiczenia i zabawy z motoryki małej, dużej i grafomotoryki; regionalizm dla dzieci, w ramach którego pokulocie felga, pogrocie w cymbergaja i w spolone…; zajęcia z sensoplastyki; aktywności mindfulness; planszomanię; czytanie na dywanie oraz kreatywne zabawy ruchowe.